Bieg w szpilkach

0
156

Z inicjatywy Agnieszki Orackiej, Hanny Kornackiej i Magdaleny Cender z amatorskiej grupy biegowej DOGOŃ Grodzisk Mazowiecki, organizowane są niezwykłe biegi w szpilkach. Drugi taki wyścig w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się w niedzielę 15 września w Parku Skarbków.

Zgodnie z regulaminem, w biegu mogą wziąć zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Bieg odbywa się na dystansie 400 m na twardej nawierzchni. Zawodnicy muszą mieć na nogach szpilki, których wysokość powinna wynosić minimum 7 cm. Szpilki nie mogą być mocowane do stopy taśmami, klejem, czy w jakikolwiek inny sposób. Zawodnik, któremu podczas biegu but spadnie ze stopy, musi założyć szpilkę z powrotem i kontynuować bieg. Zawodnik, który będzie kontynuował bieg w jednej tylko szpilce, zostanie zdyskwalifikowany. Ponadto każdy z zawodników, niezależnie od płci, zobowiązany jest do założenia oprócz szpilek również sukni, sukienki lub spódnicy, czyli prawdziwie kobiecego ubrania.

Organizatorkom biegu zależy na tym, aby była to przede wszystkim świetna zabawa i promocja aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jest to również okazja do promowania Grodziska jako miasta przyjaznego sportom biegowym. Ponadto imprezie przyświeca cel charytatywny, dlatego zebrane podczas biegu środki przekazane zostaną na wsparcie finansowe dla Domu Dziecka „Inspiracja” przy ul. Batorego 22 w Grodzisku Mazowieckim.

Bieg odbędzie się w niedzielę 15 września o godz. 14.00 w grodziskim Parku Skarbków, niezależnie od warunków atmosferycznych. Ilość zawodników jest ograniczona limitem 150 osób. Zapisy przyjmowane są do 13 września lub do wyczerpania limitu uczestników z wniesioną opłatą startową. Link do zapisów dostępny na stronie www.Time2go.pl.

Partnerem organizatorów jest grodziski Ośrodek Sportu i Rekreacji, zaś bieg został objęty honorowym patronatem burmistrza Grodziska Mazowieckiego Grzegorza Benedykcińskiego.