Zakończenie coraz bliżej

0
257

Władze Piastowa odliczają dni do zakończenia prac na terenie budowy domów komunalnych przy ul. Sułkowskiego. Finał zbliża się wielkimi krokami, choć inwestycja miała być gotowa kilka miesięcy wcześniej.

Z deficytem mieszkań komunalnych zmaga się wiele samorządów. Piastów stworzył Wieloletni Program Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Gminy, w którym podkreślano konieczność wybudowania nowych lokali. To był pierwszy ważny krok na drodze do podjęcia inwestycji. W 2016 r. piastowski magistrat miał już odpowiednie pozwolenia i projekt. Inwestycja nie wystartowała, bo trzeba było czekać na zakończenie prac związanych z odwodnieniem północnej części miasta. Działka przeznaczona pod domy komunalne stała się bazą technologiczną dla wykonawcy tychże prac. W czwartym kwartale miasto ogłosiło w końcu przetarg na budowę domów komunalnych, ale dwa postępowania trzeba było unieważnić z powodu zbyt wysokich cen. Dopiero w lutym 2017 r. udało się znaleźć wykonawcę. Cena wyniosła blisko 7,7 mln zł.

Przy ul. Sułkowskiego rozpoczęły się prace budowlane. Planowano, że roboty zakończą się do 29 czerwca br., ale termin nie został dotrzymany. W lipcu w budynkach montowano stolarkę okienną i drzwiową, zaś wewnątrz kładziono posadzki i wykańczano ściany. Obecnie trwają prace związane z wykończeniem mieszkań, których będzie łącznie 37. Ponadto, prowadzone są działania związane z zagospodarowaniem terenu, czyli przygotowanie parkingów, chodników oraz budowa i wyposażenie placu zabaw.