Więcej zieleni

0
96

Gmina Michałowice rozpoczęła zabiegi pielęgnacyjne trawników. Samorząd planuje więcej nasadzeń bylin i niskich krzewów w przestrzeni publicznej.

Wiosną wszystko budzi się do życia. Kwitną kwiaty, na drzewach pojawiają się zielone liście, ptaki śpiewają. Wiele osób obcuje z naturą i pielęgnuje ogródki, bądź chętnie udaje się na spacery do lasów czy parków. Kilka tygodni temu było to niemożliwe, ale te obostrzenia już nie obowiązują.

Do niedawna narzekaliśmy na brak opadów, przez co ziemia była strasznie sucha. W ostatnich dniach pojawiło się nieco deszczu i przyroda odżyła. Można stwierdzić, że sezon wiosenny w pełni. Dbałość o tereny zielone oraz roślinność ma ogromne znaczenie w trosce o klimat. Pielęgnacja, w tym odpowiednie nawożenie, jest niezwykle istotna, ponieważ nadaje trawie atrakcyjny wygląd. Trzeba pamiętać, że trawniki m.in. utrzymują wilgoć i zapobiegają erozji ziemi, a także obniżają temperaturę powietrza.

Gmina Michałowice stosuje zabiegi pielęgnacyjne, a także planuje kolejne nasadzenia. 11 maja ruszyło koszenie trawników, ale w trosce o środowisko proces ten będzie ograniczany. Popularnością cieszą się łąki kwietne i zapewne będzie ich więcej. Podobnie jak bylin i krzewów. – Zrobimy krok dalej i rozważymy cieszące się ostatnio dużym zainteresowaniem (i cieszące oko) łąki kwietne, czyli naturalne, niekoszone trawniki obsiane kwiatami polnymi, np. makami, chabrami, kosmosami czy lnem – informuje wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka. – Będziemy też sadzić więcej bylin i niskich krzewów w niewielkich przestrzeniach publicznych, tak aby miejsce te były zawsze ładne i zielone. Trawy, byliny, krzewy i drzewa to nasi najwięksi sojusznicy w walce o klimat i przetrwanie. Będziemy o nie dbać – proekologicznie, a zarazem rozsądnie – dodaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię