W wakacje na basen

0
200

Odkryta pływalnia przy ul. Sportowej w Milanówku przez kilka ostatnich lat była nieczynna. Jak zapewniały władze poprzedniej kadencji – z basenem nic nie da się zrobić.

Niewiele brakowało, by basen przy Sportowej został skreślony z mapy obiektów sportowych Milanówka. Były już zlecone opracowania koncepcyjne zagospodarowania terenu przy ul. Sportowej 70B, prowadzono konsultacje i dyskusje. Na szczęście okazało się, że były to działania pozorne i tak jak wiele pomysłów w ostatnich latach, te również wylądowały na śmietniku działań milanowskiego samorządu.

Wyremontowanie i oddanie mieszkańcom tego lubianego i potrzebnego obiektu było jedną z obietnic kampanii wyborczej KWW Piotra Remiszewskiego, który za punkt honoru przyjął doprowadzenie do reaktywacji basenu, tak bardzo potrzebnego w upalne dni.

W pierwszej połowie roku prowadzone były prace modernizacyjne, zmierzające do uszczelnienia, odbudowy i wymalowania niecki basenowej, odtworzenia infrastruktury i w czerwcu do basenu zaczęła napływać woda. Z uwagi na panujące u nas tropikalne niemal upały i kłopoty z zaopatrzeniem mieszkańców wodę, konieczne było napełnianie basenu stopniowo, wykorzystując głównie godziny mniejszego zapotrzebowania.

Jak nas poinformował sekretarz miasta Piotr Iwicki, pewnym terminem otwarcia basenu jest 29 czerwca i tego dnia obietnica wyborcza burmistrza Remiszewskiego zostanie spełniona. Byliśmy na terenie basenu zobaczyć, jak obiekt prezentuje się tuż przed otwarciem i trzeba przyznać, że miejsce robi wrażenie. Jeszcze mamy w pamięci obraz tego, jak obiekt ten wyglądał jeszcze nie tak dawno, a tu mamy już wyremontowaną nieckę, wypełnioną czystą wodą, podkreśloną niebieskim wymalowaniem, obok zbiornik do napowietrzania i oczyszczania wody, piękne trawniki (ułożone zostało 1500 m² trawy z rolki), szatnie, plaża – całość naprawdę wygląda świetnie.

System oczyszczania wody pracuje pełną parą

Niedługo czeka nas wielkie otwarcie tego ważnego dla miasta obiektu. W sobotę 29 czerwca przygotowane zostaną liczne atrakcje dla dzieci, ale również i dla dorosłych. Zabawy, animacje, minipark linowy, a także zabawa z didżejem umilą wszystkim ten pierwszy dzień w nowej odsłonie. Ale nie tylko pierwszego dnia będą tu organizowane imprezy plenerowe. Milanowskie Centrum Kultury wkłada wiele pracy i zaangażowania w to, aby obiekt ten tętnił życiem i wciąż działo się tu coś ciekawego. Niedługo rozpoczynają się wakacje, które dzięki tej inwestycji dla milanowskiej młodzieży będą o wiele bardziej atrakcyjne.