Święto Miasta

0
147

W ostatnią sobotę mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego bawili się w Parku Skarbków na pikniku zorganizowanym z okazji Święta Miasta.

Pogoda niestety nie rozpieszczała tego dnia uczestników; było pochmurno i dokuczały przelotne opady deszczu, mimo to wielu mieszkańców wybrało się do parku, aby ciekawie spędzić popołudnie.

Wokół terenu rozstawione były liczne stoiska edukacyjno-informacyjne. Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko miasta, przy którym trzeba było odstać w długiej kolejce po darmowe gadżety z logo miasta oraz broszury informacyjne i promocyjne. Spory tłumek czekał również do stoiska z watą cukrową, którą organizatorzy zafundowali najmłodszym gratis. Swoją ofertę promowała również Akademia Tenisowa Kozerki, która w tym roku zorganizowała pierwszy zawodowy turniej tenisowy. Do odwiedzenia swojego obiektu zachęcała również Nowa Stacja. Młode hostessy rozdawały wszystkim ulotki informacyjne.

Na scenie odbywały się występy zespołów estradowych. Na początek dzieci bawiły się podczas spektaklu Teatru Kultureska, który tym razem przybliżył dzieciom temat segregacji śmieci. Podczas interaktywnej zabawy maluchy brały udział w konkursach z nagrodami, wykazując się przy tym naprawdę dużą wiedzą na ten temat. Było tanecznie, muzycznie, kolorowo i bardzo, bardzo wesoło.

Później było już bardzo muzycznie. Jako pierwsza zaprezentowała się Grodziska Orkiestra Rozrywkowa pod batutą Tomasza Kirszlinga, z udziałem młodych, utalentowanych solistów. Ta młoda bigbandowa orkiestra zyskuje sobie coraz większe uznanie wśród mieszkańców, którzy jej koncerty przyjmują entuzjastycznie. Młodzi muzycy pokazują, że można spędzać czas twórczo, dając upust swoim talentom w bardzo efektowny sposób. Podczas Święta Miasta usłyszeliśmy wiele znanych i lubianych światowych przebojów w znakomitych aranżacjach.

Wieczorem na scenie wystąpił zespół The Dumplings, zapowiadany jako duet, choć w Grodzisku wystąpił w trzyosobowym składzie. Zespół zaprezentował materiał ze swojej najnowszej płyty. Mocny, energetyczny electropop, rozkręcił wszystkich uczestników. Proste instrumentarium (perkusja i klawisze) i dobry wokal wystarczyły, by stworzyć świetne utwory, które mimo ostrego brzmienia, mogą podobać się chyba wszystkim.

Na zakończenie Święta Miasta wystąpił legendarny, uwielbiany, wyczekiwany Kult z Kazikiem Staszewskim na czele. Park dosłownie pękał w szwach, ale trudno się dziwić, to kultowa kapela, która na swoich koncertach gromadzi publiczność prawie wszystkich pokoleń. Kazik wciąż pisze bardzo aktualne teksty, dotykające naszych narodowych problemów, których po prostu chce się słuchać. Każdy koncert Kultu to swojego rodzaju misterium, bo ich koncertów nie tylko się słucha, je się również mocno przeżywa. Podczas koncertu usłyszeliśmy wiele utworów, tych starszych i tych nowszych, a każdy z nich to prawdziwa muzyczna perełka.