Sportowa sobota

0
246

W sobotę 2 lutego grodziska Mediateka zaprosiła mieszkańców do spędzenia wolnego czasu na sportowo. Podczas spotkania zaprezentowali się działacze, szkoleniowcy i młodzi piłkarze Ludowego Klubu Sportowego CHLEBNIA.

Spotkanie ze sportem adresowane było zarówno do młodszych jak i starszych mieszkańców, a zorganizowane było tak, aby każdy znalazł tu coś interesującego. Młodsi uczestnicy mieli okazję wziąć udział w grach, zabawach i konkursach. Można było pograć w piłkę nożną w rozgrywce FIFA. Tego dnia joysticki nie miały okazji odpocząć choćby przez chwilę, ta gra bowiem ma wielu swoich zagorzałych zwolenników.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również bramka Turbo Kozak, gdzie młodzi adepci piłki nożnej mieli możliwość strzelenia w wysoko punktowane okienko. Wprawdzie to trudna sztuka, ale niektórzy potrafili ulokować piłkę dokładnie w tym miejscu.

Trudną sztuką okazała się żonglerka piłką. Spośród wielu chętnych tylko nielicznym udawało się odbijać piłkę nieco dłużej, większość kończyła na 3-4 odbiciach. Ale był też jeden mały spryciarz, który podbijał piłkę niemal do znudzenia. Prawdziwy mistrz.

Przez całe spotkanie oblegany był potężny quad, w którym można było poczuć się jak Rafał Sonik. Dzieci nieustannie dosiadały mustanga, pozując rodzicom do pamiątkowych fotek.

Starsi mieli okazję zapoznać się z działalnością LKS Chlebnia. Na wystawie fotograficznej prezentowane były najciekawsze momenty z życia i działalności klubu. Była to również znakomita okazja porozmawiania ze szkoleniowcami, zapoznania się z historią i dokonaniami klubu. Na kolejnej wystawie można było obejrzeć sportowe trofea zdobyte przez zawodników klubu.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja projektu „Grodzisk ponad chmurami” przygotowana przez Mariusza Smysło i Piotra Laskowskiego. Można było obejrzeć zdjęcia związane z górami i wspinaczką wysokogórską, zarówno na ekspozycji jak też wyświetlanych na monitorze. Była to również okazja wejść do środka alpinistycznego namiotu i sprawdzić, czy jest wystarczająco wygodny dla mieszczucha. Autorzy ekspozycji nieustannie zasypywani byli mnóstwem pytań o prezentowane eksponaty używane podczas wspinaczki – liny, uprzęże, kości, friendy, tricampy, czekany, buty, raki i wiele innych. Każdy z tych elementów ma swoje konkretne zastosowania, których znaczenie dla osiągnięcia sukcesu podczas wyprawy cierpliwie tłumaczyli zainteresowanym, głównie rodzicom najmłodszych uczestników.

Uczestników sportowego spotkania w Mediatece odwiedził burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński, który wyraził swoje uznanie dla organizatorów tego znakomicie przygotowanego i interesującego spotkania. Powiedział, że takie tematyczne spotkania są strzałem w dziesiątkę i zapewne staną się stałym punktem w działalności Mediateki.