Radziwiłowicz czyta Makbeta

0
160

Jerzy Radziwiłowicz i Aleksandra Justa będą czytać „Makbeta” Williama Shakespeare’a w pruszkowskim „Salonie Poezji K40”. Wydarzenie odbędzie się 22 września o godz. 12.00 w Centrum Kultury i Sportu.

Dzieła Williama Shakespeare’a należą do światowego kanonu literatury. Sam poeta uważany jest za jednego z najwybitniejszych pisarzy. „Makbet” to jedno z jego najbardziej znanych dzieł; opowiada o zagrożeniach, które niesie żądza władzy.

Chcecie przypomnieć sobie dokładnie losy Makbeta? 22 września o godz. 12.00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie odbędzie się „Salon Poezji K40”. W sali audytoryjnej będzie można posłuchać tragedii Shakespeare’a w wykonaniu Jerzego Radziwiłowicza, który wcieli się w rolę króla oraz Aleksandry Justy – Lady Makbet. Za muzyczną oprawę odpowiadać będą Katarzyna Łochowska (śpiew) oraz Marcin Mazurek (fortepian).

Klasyka literatury w Pruszkowie w wykonaniu wybitnych aktorów. Zaprezentowany zostanie dialog między Makbetem a Lady Makbet. Tragedia Williama Shakespeare’a to z jednej strony ukazanie żądzy władzy, a z drugiej – wpływu innych osób i ich determinowania określonych zachowań.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Liczba miejsc jest ograniczona.