Pumptracki na wakacje?

125

Prace przy budowie pumptracków za osiedlem przy ul. Sochaczewskiej zmierzają szybkim krokiem do szczęśliwego zakończenia. Już niedługo będą mogli tutaj jeździć rowerzyści i rolkarze.

Tory już są gotowe, w ostatnich dniach na skarpach położona została trawa z rolki, zaś pozostałe tereny zostały obsiane trawą. Trawa na skarpie niestety nie została podlana na czas i spora jej część zmieniła kolor na bardziej jesienny. Widać usilne próby reanimacji trawnika przez intensywne podlewanie, ale niewykluczone, że przy panujących obecnie, może się to nie udać i wówczas trzeba będzie te fragmenty wymienić.

Wykonane zostały też alejki z kostki brukowej. Na całym terenie pojawiły się słupy oświetleniowe, które niebawem zostaną „uzbrojone”. Przy okazji budowy powstał nadmiar ziemi, z której uformowana została nadprogramowa atrakcja: górka z której będzie można szusować zimą na sankach. Ostatnio jednak zimy nie rozpieszczają saneczkarzy, więc trzeba będzie chyba postarać się o małą naśnieżarkę.

Już teraz widać, że asfaltowy tor w otoczeniu soczystej zieleni prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Będzie to z pewnością bardzo ładny teren, który stanie się zalążkiem rekreacyjnego kompleksu planowanego w tym miejscu.

Do 22 czerwca powinien zostać przeprowadzony odbiór robót, później trzeba postarać się tylko o to, by Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Pruszkowie szybko wydał decyzję w sprawie pozwolenia na użytkowanie i młodzież na wakacje dostanie nowe atrakcyjne miejsce do rekreacji.