Pszczeli Piknik

0
180

3 sierpnia Plac ZTL Pruszkowiacy przy ul. Lipowej w Pruszkowie zamienił się w „krainę miodem płynącą”. Pszczeli Piknik był wydarzeniem pełnym atrakcji.

W zeszłym roku w Pruszkowie pojawiły się… pszczoły. Miasto zaangażowało się w działania związane z pomocą owadom. Podczas ubiegłorocznego festynu Pszczeli Piknik rozdawano wrzosy, które są przyjazne pszczołom. Na terenie miasta pojawiły się pierwsze ule, później zdecydowano się powiększyć pasiekę.

3 sierpnia odbył się Pszczeli Piknik, podczas którego można było wziąć udział w spacerze do pruszkowskiej pasieki. Chętnych nie brakowało. Dwunastoosobowe grupy w towarzystwie pszczelarza mogły poznać ciekawostki na temat życia pszczół. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wziąć udział w degustacji miodów. Każdy mógł włączyć się w sadzenie łąki kwietnej.

Piknik był znakomitą okazją do poszerzenia wiedzy na temat pszczelarstwa. Służyło temu stoisko bartników oraz wystawa plenerowa „Ostatni bartnicy w Europie”. Nie zapomniano o dzieciach, na które czekało malowanie buziek, warsztaty robienia pszczółek i kwiatów.

Wydarzenie było kolorowe i przyjazne naturze. Pogoda dopisała, więc Pszczeli Piknik cieszył się zainteresowaniem i z pewnością pozwolił poszerzyć wiedzę na temat pszczół i ich życia.