Przedszkole dla 100 pociech

100

Od października setka maluchów z Otrębus i Kań będzie uczęszczała do nowego przedszkola przy ul. Piaseckiego, którego uroczyste otwarcie miało miejsce w sobotę 29 września.

Wszystkich gości przywitała dyrektor otrębuskiego Przedszkola Samorządowego Irena Tokarewicz-Romanowska. Szczególne wyrazy podziękowania skierowała do burmistrza Arkadiusza Kosińskiego, z-cy burmistrza ds. inwestycji Sławomira Walendowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Sławomira Rakowieckiego.

– Za chwilę zaprosimy państwa do środka, abyście zobaczyli, jak powinno wyglądać przedszkole XXI wieku, w jakich warunkach powinny wychowywać się nasze dzieci, ale również w jakich warunkach powinni pracować nauczyciele, wychowawcy, ludzie którzy na co dzień „lepią” nasze dzieci – powiedział podczas otwarcia burmistrz Arkadiusz Kosiński.

Burmistrz przekazał na ręce dyrektor przedszkola symboliczny klucz do obiektu. Zamiast tradycyjnego przecinania wstęgi wystrzelono motylkowe konfetti, które zachwyciło najmłodszych.

Goście zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie obejrzeli przygotowany przez dzieci występ artystyczny którego scenariusz nawiązywał do obchodzonej w tym roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Ubrane w ludowe stroje dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły ludowe tańce, a robiły to z tak ogromnym wdziękiem, że widzowie byli występem zachwyceni.

Nowy obiekt ma powierzchnię 1733 m2, cztery sale zajęciowe z oddzielnymi łazienkami oraz magazynkami podręcznymi, sala rytmiczno-ruchowa oraz dwa place zabaw – wewnętrzny oraz na zewnątrz budynku. Budynek wykonany jest w technologii energooszczędnej. Koszt inwestycji wyniósł pond 6 mln zł.

Dotychczas przedszkole w Otrębusach mieściło się w małym budyneczku na terenie Toeplitzówki przy ul. Wiejskiej. Placówka ta mogła przyjąć jedynie 40 dzieci. Teraz, po przeprowadzeniu remontu i adaptacji, budynek będzie prawdopodobnie przekazany na potrzeby przychodni lekarskiej. Zabytkowa Toeplitzówka natomiast w całości będzie przeznaczona na potrzeby kulturalne.