Pruszkowiak z drugą wystawą

0
254

8 listopada o godz. 19.00 w centrum handlowym Nowa Stacja w Pruszkowie odbędzie się druga wystawa projektu „Pruszkowiak”. Zaprezentowanych zostanie 18 zdjęć.

Projekt „Pruszkowiak” to inicjatywa fotografa Macieja Bochnowskiego, która spotkała się z ogromnym uznaniem ze strony mieszkańców powiatu pruszkowskiego. Idea zrodziła się w maju 2018 roku, a pierwszym bohaterem był społecznik, barierołamacz i powiatowy radny Artur Świercz. Dzięki „Pruszkowiakowi” można poznać interesujące historie osób, które mijamy na ulicy. Każdy przedstawia siebie, swój świat, a dopełnieniem tego obrazu są zdjęcia. – Obserwując rzeczywistość doszedłem do wniosku, że mieszkamy obok siebie, a często nic o sobie nie wiemy. Każdy ma swoją historię, która jest wyjątkowa i piękna. Warto się nią podzielić, aby zainspirować innych do działania. Chciałem połączyć fotografię ze szczerym opisem, żeby jak najpełniej przedstawiać swoich bohaterów. Sądzę, że to mi się udało – mówi nam Maciej Bochnowski, pomysłodawca projektu „Pruszkowiak”.

Początkowo idea dotyczyła Pruszkowa, jednak w ekspresowym tempie zaczęła rozprzestrzeniać się na cały powiat. W projekcie przedstawiono również historie mieszkańców Brwinowa, Raszyna, Piastowa, Michałowic i Nadarzyna. W „Pruszkowiaku” opublikowano 127 portretów. Strona zyskała ponad 16 tysięcy polubień! – Cieszy mnie, że „Pruszkowiak” spotkał się z tak ciepłym odbiorem społecznym. To pokazuje znaczenie tej inicjatywy. Projekt ewoluuje, co widać po historiach bohaterów, którzy prezentują dłuższe i bardziej osobiste teksty – opowiada Maciej Bochnowski.

Trzeba podkreślić, że „Pruszkowiak” wyszedł poza ramy Internetu. Maciej Bochnowski przeprowadził kilka prezentacji w lokalnych szkołach. – To dla mnie ważne, że mogę pokazywać młodzieży efekt swojej pracy. Zarazem chcę ich uczyć lokalnego patriotyzmu i pokazywać ludzi, którzy dążą do realizacji marzeń. „Pruszkowiak” stał się obecny w życiu społecznym dzięki bluzom i koszulkom, w których spotykam mieszkańców. To niezwykle sympatyczne – tłumaczy autor projektu.

W styczniu br. w centrum handlowym Nowa Stacja odbył się wernisaż pierwszej wystawy „Pruszkowiaka”. 20 zdjęć rusza w kolejną podróż i będzie gościło teraz w gminach powiatu pruszkowskiego. Druga wystawa projektu pojawi się w centrum Nowa Stacja już 8 listopada o 19.00. Zaprezentowane zostanie 18 zdjęć. – Zapraszam serdecznie na uroczysty wernisaż „Pruszkowiaka” w Nowej Stacji. 8 listopada zapowiada się ciekawy wieczór. Forma ekspozycji będzie inna niż w przypadku pierwszej wystawy – zapowiada twórca „Pruszkowiaka”.