Pożegnanie komendanta

128

9 czerwca, w związku z przejściem na emeryturę, w pruszkowskiej komendzie policji odbyła się uroczystość pożegnania komendanta komisariatu policji w Nadarzynie aspiranta sztabowego Piotra Mikuska.

Podczas uroczystości komendant powiatowy policji w Pruszkowie młodszy inspektor Jerzy Sztuc podziękował odchodzącemu po 26 latach służby aspirantowi Mikuskowi za wieloletnią pracę i życzył dalszych sukcesów. W uroczystości wzięli również udział zastępca komendanta młodszy inspektor Krzysztof Bujnowski, kadra kierownicza oraz pracownicy cywilni.

Aspirant sztabowy Piotr Mikusek rozpoczął służbę w policji w 1993 roku i od samego początku związany był z pruszkowską komendą. Dwa lata później rozpoczął pracę w KPP w Pruszkowie. Pełnił służbę w komisariatach w Piastowie i Michałowicach. W 2003 roku został kierownikiem ogniwa prewencji, od 2006 do sierpnia 2018 roku pełnił służbę na stanowisku dyżurnego w Michałowicach i w Pruszkowie. Od sierpnia 2018 roku pełnił funkcję zastępcy komendanta komisariatu w Brwinowie. Z nadarzyńskim komisariatem związał się od września 2018 roku, gdzie pełnił obowiązki komendanta.Został powołany na to stanowisko w marcu tego roki. Został odznaczony Złotym Medalem „Za długoletnią służbę”.

Na pożegnanie odchodzący komendant otrzymał z rąk mł. insp. Jerzego Sztuca pamiątkową szablę z dedykacją oraz napisem „Bóg Honor Ojczyzna”.