Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

84

Polska jest krajem bezpiecznym, wciąż zdarzają się jednak sytuacje, kiedy poczucie naszego bezpieczeństwa jest zagrożone. Policjanci przekonują, że na bezpieczeństwo sami możemy mieć wpływ.

W czwartek 6 czerwca w godzinach 17.00-19.00, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Nadarzyn, odbędzie się debata, która jest elementem cyklu spotkań funkcjonariuszy policji z mieszkańcami pod wspólną nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Spotkania policjantów z mieszkańcami mają na celu zapoznanie się z istniejącymi zagrożeniami, zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa oraz wspólne wypracowanie metod eliminowania zagrożeń. Podczas spotkania będą poruszane różne aspekty bezpieczeństwa mieszkańców, zarówno w dziedzinie przestępstw najbardziej uciążliwych dla mieszkańców, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również problemy mieszkańców zdiagnozowane na podstawie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Omówione zostaną również priorytetowe działania dzielnicowych.

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się, jakie działania podejmuje policja, aby mieszkańcy mogli żyć i pracować w poczuciu bezpieczeństwa. Będzie to również okazja, aby zasugerować własne pomysły na rozwiązanie problemu zagrożenia bezpieczeństwa.

Zapraszamy wszystkich, dla których sprawy te są istotne, mają własne pomysły, lub po prostu chcą zorientować się, co robią policjanci, abyśmy mieli zapewniony komfort bezpieczeństwa.