Ponad 270 tys. zł dla przedszkola

68

Gmina Raszyn otrzymała dofinansowanie unijne w kwocie 274 576 zł dla przedszkola „Pod Topolą” przy ul. Pruszkowskiej. Środki zostaną przeznaczone na realizację projektu  „Przedszkolna integracja w Raszynie”.

Dzieci są ciekawe świata, mają niespożyte pokłady energii i zadają setki pytań. Dla rodziców ważne jest, aby w przedszkolu ich pociechy nabierały umiejętności społecznych i uczestniczyły w interesujących zajęciach. Do tego niezbędne jest odpowiednie wyposażenie placówki oraz dostosowanie jej do potrzeb wszystkich dzieci. Istotne jest również nabywanie przez nauczycieli nowych kompetencji. Dzięki unijnemu dofinansowaniu takie działania będą możliwe w przedszkolu „Pod Topolą” przy ul. Pruszkowskiej w Raszynie.

Za ponad 270 tys. zł będzie realizowany projekt „Przedszkolna integracja w Raszynie”. Pozyskane środki pozwolą na prowadzenie dodatkowych zajęć specjalistycznych z dziećmi, m.in. terapia ręki, terapia behawioralna czy arteterapia. Możliwe będzie również doposażenie przedszkola w sprzęt niezbędny dla dzieci z niepełnosprawnościami. W ramach projektu planowana jest budowa ogródka sensorycznego „Ogród zmysłów i żywiołów”, który będzie wykorzystywany do celów socjalizujących, terapeutycznych i edukacyjnych. Idea związana jest z oddziaływaniem na zmysły pozawzrokowe. Kolejna kwestia to doskonalenie nauczycieli z zakresu terapii ręki, prowadzenia terapii behawioralnej oraz zakup potrzebnego do tych działań sprzętu. Środki pozwolą również na zatrudnienie dodatkowych pedagogów specjalnych.

Z pewnością realizacja projektu przyniesie trwałe efekty dla przedszkolaków i całej placówki. – Cieszymy się z otrzymanego dofinansowania. Środki pozwolą zaspokoić istotne potrzeby związane z zajęciami specjalistycznymi i doskonaleniem nauczycieli. Z pewnością niezwykle ważnym działaniem będzie stworzenie ogródka sensorycznego, który ma wiele walorów terapeutycznych i edukacyjnych. Projekt będzie trwać cały 2020 rok – mówi nam Michał Kucharski, Zastępca Wójta Gminy Raszyn.