Okrągłe jubileusze

120

W gminie Michałowice miały miejsce wyjątkowe jubileusze. Mieszkanka Komorowa Sabina Dobosz obchodziła 100. urodziny, zaś Ewa i Jerzy Cendrowscy – 50. rocznicę ślubu. Jubilatom życzenia złożyła wójt Małgorzata Pachecka.

W życzeniach zawsze przewija się fraza „sto lat”. Dla wielu osób to magiczna granica, a 100-latkowie są prawdziwą skarbnicą wiedzy i świadkami historii. W tym zaszczytnym gronie znalazła się Sabina Dobosz. Mieszkanka Komorowa doczekała się już dwójki praprawnuków, ma również dwie córki, czworo wnuków i ośmioro prawnuków. W gronie najbliższych mogła świętować swoje 100. urodziny.

Wspólne życie nie należy do łatwych. Często trzeba poszukiwać kompromisów, aby budować szczęście swoje i ukochanej osoby. O wspólnej wędrówce wiele mogą powiedzieć Ewa i Jerzy Cendrowscy. Mieszkańcy Opaczy-Kolonii obchodzili jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Zawsze lubili podróżować, zawodowo realizowali się jako nauczyciele. Państwo Cendrowscy mają dwóch synów, czterech wnuków i jedną wnuczkę oraz dwie prawnuczki.

O jubilatach nie zapomniała Wójt Gminy Michałowice Małgorzata Pachecka. 30 stycznia gościła u pani Sabiny i państwa Cendrowskich, aby złożyć im życzenia i wręczyć pamiątkowe statuetki oraz kwiaty. Nie zabrakło również serdecznej rozmowy z jubilatami.