Miasto Kobiet

0
233

W sobotę 9 marca grodziska Biblioteka Publiczna zaprosiła wszystkie panie do Mediateki, w której czekało na nie mnóstwo atrakcyjnych propozycji.

Już w holu głównym można było podziwiać wystawę świetnych aktów autorstwa Iwony Wierkowskiej-Rogowskiej, zafascynowanej kobietą i kobiecością. Mimo, że artystka jest samoukiem, ma dobry warsztat, który w połączeniu z niczym nieskrępowaną wyobraźnią daje znakomite rezultaty. W obrazach artystki kryje się tajemniczy magnetyzm, który nie pozwala przejść obok nich obojętnie.

W sali wielofunkcyjnej wrzało jak w ulu. Tutaj panie mogły wypróbować działanie przeróżnych technik masażu, zabiegów pielęgnacyjnych, stylizacji makijażu. Grodziscy profesjonaliści udzielali porad i pokazywali w praktyce, co może zdziałać dobrze zrobiony zabieg. Makijaże, zabiegi pielęgnacyjne twarzy, ust i dłoni, stylizacja paznokci – wszystko to można było zrobić za darmo.

Przygotowany został również cykl sportowy, w ramach którego panie mogły sprawdzić na czym polega pilates czy zumba, a także zapoznać się z technikami samoobrony.

Akademia Szczęśliwych Kobiet przygotowała cykl otwartych wykładów i warsztatów, które zakończył pokaz makijażu paryskiego Edyty Miedzińskiej.

Tego dnia była również okazja, by zarejestrować się na stoisku DKMS jako dawca komórek macierzystych, ofiarowując w ten sposób życie drugiemu człowiekowi.

Na zakończenie dnia w sali widowiskowej odbyło się bardzo interesujące spotkanie z Iwoną Guzowską – sportsmenką, wielokrotną mistrzynią świata w kick-boxingu. Guzowska przekazuje dziś innym kobietom swoje doświadczenie w walce ze stresem, przeciwnościami, brakiem motywacji. Spotkanie było świetnym zwieńczeniem pełnego trakcji dnia.