Letnie atrakcje

0
266

Wakacje to nie tylko czas wyjazdów, ale także miejskich imprez i atrakcji. Tych w Pruszkowie w najbliższym czasie nie zabraknie.

Majka Jeżowska śpiewała przed laty, że „na plaży – na plaży fajnie jest (…). Na plaży jest wesoło”. Wcale nie trzeba ruszać nad morze i rozstawiać parawanu, żeby poczuć słońce. W pruszkowskim Parku Mazowsze można odpocząć i miło spędzić czas. Jest tam plaża, a planowane są kolejne atrakcje. – W Parku Mazowsze urządzona została plaża piaszczysta o powierzchni ponad 500m2. Na jej terenie zamontowano dwa hamaki, a w lipcu planowany jest montaż trzech leżaków obrotowych. Ponadto w sąsiedztwie małego pomostu w lipcu utworzone zostanie miejsce pod rodzinne grillowanie, gdzie zamontowane zostaną dwa stoły piknikowe oraz dwa grille – przekazali nam pruszkowscy urzędnicy.

Latem przyda się nieco „wody dla ochłody”, a poważnie mówiąc – sporty wodne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Miłośnicy kajaków mogą korzystać z wypożyczalni w Parku Potulickich. Również w Parku Mazowsze czekają wodne atrakcje.

Lato to nie tylko słońce, woda, plaża, ale i kultura. 29 czerwca na placu przy studni oligoceńskiej przy ul. Lipowej zaplanowano imprezę „Halo wakacje”. W programie atrakcje dla dzieci, festiwal gier planszowych i festiwal kolorów. Z kolei o 21.00 z Placu Jana Pawła II wystartuje Nightskating. Latem w Pruszkowie nie może zabraknąć „Koncertu do północy”. Wydarzenie zaplanowano na 20 lipca na Placu Jana Pawła II. Dla kinomanów – osiem seansów kina letniego. Pierwszy odbędzie się 6 lipca o 21.30 w Parku Kościuszki.