Laptopy rozdane

37

Obecnie laptopy są niezbędne dla uczniów i nauczycieli. Powiat pruszkowski przekazał szkołom zakupiony sprzęt.

W związku z pandemią koronawirusa edukacja odbywa się w sieci. Uczniowie siadają przed monitorem komputera i zapoznają się z materiałami przygotowanymi przez nauczycieli. Rozwiązują zadania, piszą wypracowania i dostają oceny. Podstawą jest jednak posiadanie odpowiedniego sprzętu. Nie wszyscy uczniowie mają takie wyposażenie. Powiat pruszkowski przekazał dyrektorom szkół laptopy, które zostały zakupione w ramach projektu ministerstwa cyfryzacji „Zdalna szkoła”. Warto dodać, że powiat pozyskał na ten cel dofinansowanie w wysokości ponad 99 tys. zł. Sprzęt zapewnia dostęp do Internetu i jest przystosowany do nauczania zdalnego.

Zakupiono 34 laptopy, które – jak podkreślają włodarze – są uzupełnieniem posiadanych zasobów. W dodatkowy sprzęt został wyposażony Zespół Szkół im. F. Nansena w Piastowie oraz pruszkowskie placówki: Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych, Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki oraz Zespół Szkół im. S. Staszica.

Dodatkowy sprzęt będzie cennym wsparciem dla placówek. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych otrzymał siedem laptopów z oprogramowaniem. – Są uzupełnieniem dotychczasowego bardzo dobrego wyposażenia szkoły w sprzęt komputerowy. Przy ostatniej reorganizacji sali informatycznej poprzedni sprzęt pozostał na terenie placówki i służył uczniom w bibliotece czy też w bursie. Dzięki temu mogliśmy już 25 marca wyposażyć tych uczniów, którzy nie mieli dostępu do komputerów w domu, w niezbędny sprzęt – przekazał nam Łukasz Borkowski, dyrektor szkoły. – Jednak zebrane informacje w trakcie zdalnej nauki wykazały, iż niektórzy uczniowie ze względu na rodziny wielodzietne czy też ograniczenia w dostępie do sieci komórkowej nie korzystają w pełni ze zdalnej nauki. Laptopy z mobilnym dostępem do Internetu trafią właśnie do tych uczniów – dodaje.