Karta seniora

235

Gmina Raszyn dołączyła do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora. O dokument może ubiegać się każdy mieszkaniec, który ukończył 60. rok życia.

Osoby starsze nie zamierzają spędzać jesieni życia bezczynnie. Szukają interesujących aktywności i chętnie włączają się w różne inicjatywy. Również samorządy chcą dbać o potrzeby osób starszych.

Gmina Raszyn przystąpiła do programu „Gmina Przyjazna Seniorom”, w ramach której mieszkańcy po ukończeniu 60. roku życia mogą otrzymać Kartę Seniora. Dokument pozwala korzystać z atrakcyjnych ofert ponad 1400 przedsiębiorstw z terenu całej Polski. Chodzi m.in. o zabiegi lecznicze, sanatoria, restauracje i inne punkty usługowe.

Aby uzyskać Ogólnopolską Kartę Seniora, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i dostarczyć go do kancelarii Urzędu Gminy Raszyn. Wniosek dostępny jest tu: http://raszyn.pl/assets/raszyn/media/files/d65cf62e-9b0c-49e3-91e6-222e7296059f/formularz-zgloszeniowy-dla-seniorow.pdf, a także w urzędzie. Władze gminy w czerwcu planują uroczyste wręczenie kart.

Warto dodać, że do programu mogą włączać się również lokalne firmy i punkty usługowe. Każdy przedsiębiorca otrzyma naklejkę, która będzie informowała, że punkt uczestniczy w programie „Gmina Przyjazna Seniorom”.