Historyczny Disneyland

62

Nieopodal Łodzi już w lecie zostanie otwarta Mandoria – park rozrywki, w którym przeniesiemy się do innego stulecia.

Mandoria Miasto Przygód powstaje w Rzgowie pod Łodzią. Dogodna lokalizacja, obok węzła autostrady A1 i trasy S8, ma zachęcać do wizyt między innymi mieszkańców stolicy i okolic, ale przyciągnie z pewnością rodziny z dziećmi również z innych stron Polski. Na 50 hektarach zaaranżowane zostanie miasto portowe z okresu Wielkich Odkryć Geograficznych. Atrakcje nawiązywać będą do słynnych podróżników, wielkich wypraw oraz egzotycznych dóbr sprowadzanych w XV i XVI wieku do Europy. Inwestorem jest Ptak SA. Jak podkreśla rzecznik Mandorii Iwona Buchcic, to pierwszy tego typu tematyczny park rozrywki w Polsce.

– Przekraczając bramy Mandorii nasi goście zapomną o rutynie, pracy, nudnych obowiązkach i o tym, że jest wiek XXI. Liczę na to, że przeniosą się do tego innego świata i oddadzą się fantastycznej przygodzie – mówiła podczas konferencji prasowej.

W parku rozrywki znajdziemy między innymi rollercoastery, karuzele, strzelnicę, wirujące beczki czy labirynt.

W stworzonym na potrzeby parku miasteczku znajdzie się m.in. bazar, ratusz, a także dzielnica handlowa z bankiem Mandorii, sklepami jubilerskimi, butikami czy warsztatem krawieckim. Nad brzegiem buduje się już port z zatoką, nad którym górować ma latarnia morska. Goście będą mogli wybrać się również w rejs galeonem. Na bulwarze będzie również bar „Trzy Dzwony” oraz trzy restauracje. – Nasi goście będą mogli popływać łódką, pożeglować galeonem lub na specjalnej tratwie dostać się na pokład wraku wystającego z wody – tłumaczy Joanna Jędrzejczyk, manager parku.

Pierwsza, zadaszona część parku rozrywki, o powierzchni 15 tys. m2 zostanie otwarta latem przyszłego roku.