Festyn naukowy w Otrębusach

0
156

„Nauka nie idzie w las, tylko w nas” – pod takim hasłem już 8 września odbędzie się coroczny sołecki festyn z cyklu U NAS OK.

Będzie to okazja, aby połączyć naukę z dobrą zabawą oraz upamiętnić zmarłego przed pięciu laty mieszkańca Otrębus, artystę, społecznika i pierwszego organizatora otrębuskich festynów – Tadeusza Stachowicza.

Tegoroczny festyn podzielony będzie na trzy różne strefy: naukową, społeczno-obywatelską i kreatywną. W pierwszej odbywać się będą pokazy naukowe i działania rozwijające naturalną potrzebę poznawania i uczenia się dorosłych i dzieci. Strefa społeczno-obywatelska będzie miała charakter hapenningu informacyjno-quizowego.  W strefie związanej z kreatywnością będzie miejsce na doświadczanie wszystkimi zmysłami otaczającego świata, kolorów, zapachów i dźwięków.

Do współpracy przy tym wydarzeniu i zapewnienia ciekawych atrakcji zaproszeni zostali nie tylko lokalni i stali partnerzy,  firmy czy instytucje. Przy tej edycji zaprezentują się także specjalni goście, m.in. znany popularyzator nauki Wiktor Niedzicki czy Storyteller Museum – Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.  Oprawę muzyczną zapewnią koncerty zespołów SOUVLAKI oraz NO I DOBRZE.

W trakcie wydarzenia zostaną zaprezentowane także pracownie Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie, współorganizatora festynu. Będzie też coś dla seniorów. Lokalny ośrodek zdrowia NZOZ Vita-Med, sponsor festynu, zapewni możliwość skorzystania z bezpłatnych badań: oznaczenia poziomu cukru, przesiewowego badania wzroku.

I jak to na festynach, nie zabraknie też czegoś na ząb. W tym roku prym wieść będą mobilne bary – food trucki, serwujące dania kuchni meksykańskiej, oraz grill.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski oraz  Arkadiusz Kosiński Burmistrz Gminy Brwinów.

Patronem medialnym wydarzenia jest telewizja TEL-KAB, portal i gazeta WPR24.pl, Radio Bogoria, „Przegląd Regionalny”, „Mocne Strony”.

Partnerami są: Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie filia w Otrębusach, Warszawska Kolej Dojazdowa Sp. z o.o., Straż Miejska w Brwinowie, Gabinet Równowaga, REbuild, Storyteller Museum – Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

Wydarzenie sfinansowane z budżetu Gminy Brwinów w ramach funduszu sołeckiego oraz ze środków Powiatu Pruszkowskiego.

„Nauka nie idzie w las, tylko w nas”

Festyn U NAS OK  im. Tadeusza Stachowicza 

8 września 2019 r.

godz. 13:00-20:00

Zespół Pałacowo-Parkowy Toeplitzówka w Otrębusach, ul. Wiejska 1

Program festynu:

13.00 – uroczyste rozpoczęcie;

13.30 – Wiktor Niedzicki – pokaz naukowy;

15.00 – „Zielony jak czekolada, głośny jak kamień” – warsztaty z Justyną Wiśniowską i Anną Szary;

17.00 – występ zespołu SOUVLAKI;

18.00 – występ zespołu NO I DOBRZE – tańce na dechach.