Dni Milanówka wracają na Turczynek

91

Stadion na Turczynku był tradycyjnym miejscem obchodów dni miasta. Podczas poprzedniej kadencji samorządu święto przeniosło się do centrum. Od tego roku Dni Milanówka wracają na Turczynek.

Przez wiele lat Dni Milanówka odbywały się na największym terenie miejskim, jakim jest stadion sportowy KS Milan na Turczynku. Lokalizacja ta umożliwiała organizację wielu imprez sportowych, takich jak mecze, mistrzostwa Polski w dirt jumpingu, pokazy modeli zdalnie sterowanych czy rodzinne zabawy sportowe. Było tu również miejsce na ustawienie dużej sceny pod występy zespołów muzycznych, które cieszyły się uznaniem mieszkańców. Przestrzeń pozwalała też na ustawianie stoisk komercyjnych, dzięki czemu koszty organizacji były trochę mniejsze.

Poprzednia burmistrz postanowiła zerwać z tradycją i podczas jej kadencji święto miasta zmieniło zarówno miejsce, jak i swój charakter. Przez ostatnie lata Dni Milanówka odbywały się w centrum miasta, na ulicy Warszawskiej i Krakowskiej, natomiast klimat święta miasta miał nawiązywać do tradycyjnego charakteru miasta. Organizowano wiele atrakcji w stylu retro, po ulicach przechadzały się osoby w stylowych strojach, odbywały się kameralne koncerty, zaś ulice Milanówka tętniły życiem.

Zapewne i jedna i druga konwencja organizacji święta ma swoich zarówno zwolenników jak i przeciwników, wiadomo bowiem, że nie da się dogodzić wszystkim. Zwolennikiem organizacji święta na Turczynku jest burmistrz Piotr Remiszewski i od tego roku Dni Milanówka wracają na Turczynek. W tym roku święto miasta odbędzie się w sobotę 31 sierpnia, a z pewnością każdy znajdzie tam dla siebie wiele atrakcyjnych propozycji. Dla najmłodszych mieszkańców zorganizowane zostaną liczne animacje, nie zabraknie też atrakcji w wesołym miasteczku. Ciekawie zapowiada się również gra terenowa dla wszystkich. Pojawią się także propozycje sportowe. Już na rozpoczęcie święta rozegrany zostanie piłkarski mecz ligowy. Później zaś do wspólnego rozruszania całego ciała zaproszą instruktorzy zumby. Klub karate zaprezentuje podczas pokazów umiejętności swoich uczestników. Na święcie miasta nie może oczywiście zabraknąć strażaków, którzy zaprezentują swój sprzęt oraz umiejętności, co zawsze przyciąga mieszkańców, zwłaszcza młodych chłopców. Bardzo ciekawie zapowiadają się niezwykle widowiskowe zawody Freestyle Motocross, które z pewnością dostarczą widzom wielu bardzo mocnych wrażeń.

Na dużej scenie zagrają zespoły muzyczne – Nopen’N’Dot, Florence Jenkins Project, Sonia M oraz Milanowska Orkiestra Dęta. Gwiazdą tegorocznych Dni Milanówka będzie zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz.

To czeka nas w sobotę, natomiast w niedzielę odbędzie się koncert chopinowski.

Już dziś warto zarezerwować sobie wolne dni na wspólne świętowanie. Będzie wesoło, radośnie, kolorowo, będzie świątecznie! Zapraszamy w imieniu organizatorów!