Dni Milanówka

111

Główne atrakcje Dni Milanówka, które w miniony weekend, w sobotę wróciły na stadion sportowy na Turczynku. W niedzielę obchody przeniosły się do kościoła oraz Starego Kina.

Od popołudniowych godzin na boisku piłkarskim rozgrywany był mecz piłki nożnej KS Milan Milanówek – KS Teresin, w którym gospodarze zwyciężyli wynikiem 4:2.

Wiele atrakcji czekało na najmłodszych uczestników festynu. Puszczanie ogromnych baniek mydlanych, zabawy, konkursy i interdyscyplinarna gra terenowa z atrakcyjnymi nagrodami sprawiły, że żadne dziecko nie mogło się nudzić.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sportowe zawodników klubu karate. Na torze była okazja podziwiać popisy zawodników Freestyle Motocross, z udziałem mieszkańca Milanówka Rafała Białego. Niezwykle widowiskowe akrobacje, które na motocyklach wykonują zawodnicy, przerastają po prostu wyobraźnię.

Wieczorem, kiedy powietrze już trochę ostygło, rozpoczęły się estradowe koncerty, które rozpoczął występ Milanowskiej Orkiestry Dętej. Zagrały również dwa zespoły muzyczne – Nopen`N`Dot, oraz Florence Jenkins Project.

Na zakończenie dnia wystąpiła gwiazda Dni  Milanówka – zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz.

Imprezy plenerowe mają dwóch głównych wrogów – deszcz i upał. W sobotę mieliśmy to drugie, co na stadionie pozbawionym choćby skrawka cienia okazało się niezwykle dokuczliwe. Trudno też dziwić się słabej frekwencji w środku dnia. Z uwagi na wysoką temperaturę konieczne było też przełożenie na późniejsze godziny akrobacji motocyklowych. Dopiero wieczorem stadion wypełnił się mieszkańcami i koncerty odbywały się już przy sporej publiczności.

W niedzielę w kościele św. Jadwigi Śląskiej odbył się bardzo dobry koncert chopinowski w wykonaniu Warsaw Opera Quartet z solistą Markiem Brachem przy fortepianie.

Wieczorny spektakl Teatru T-Art „Jutro idziemy do szkoły” zakończył obchody Dni Milanówka.

Trochę szkoda niskiej frekwencji w sobotę, ponieważ w organizację festynu mnóstwo wysiłku włożyło wielu pracowników Milanowskiego Centrum Kultury, Urzędu Gminy, OSP, Straży Miejskiej, Policji i innych komórek organizacyjnych.