Dni Brwinowa

0
199

Tegoroczne obchody Dni Brwinowa odbędą się w dniach 12-15 września. Z tej okazji organizatorzy przygotowali bardzo urozmaicony i atrakcyjny program.

W czwartek 12 września obchody rozpocznie uroczystość upamiętniająca 80. Rocznicę Bitwy pod Brwinowem. O godzinie 19.00, przy kaplicy Marylskich na cmentarzu parafialnym, odprawiona zostanie msza św., po której odbędzie się apel poległych z salwą honorową, oficjalne przemówienia oraz składanie kwiatów i zapalenie zniczy na grobach poległych żołnierzy.

Kolejnego dnia, w godzinach 10.00-17.00, w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Pszczelińskiej, będzie można obejrzeć wystawę „Brwinowski Wrzesień 1939”. Prezentowane będą na niej m.in. informacje o historii 36. pułku piechoty Legii Akademickiej, który brał udział w walkach pod Brwinowem. Zobaczyć też będzie można fotografie oraz informacje o walkach w pierwszych dniach września 1939 r. oraz o sytuacji i postawie ludności cywilnej Brwinowa.

W sobotę 14 września, w Galerii Pomysłów „Pasja” w Kaniach odbędzie się Narodowe Czytanie. Brwinów wybrał nowele  „Katarynka” Bolesława Prusa i „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej.

Sobotni wieczór na placu przy ul. Piłsudskiego zagrają zespoły muzyczne. Podczas koncertów będziemy bawili się przy dźwiękach takich artystów, jak Blues Fathers, Sunday After i Rock Union. Późnym wieczorem o godzinie 20.00 zagra gwiazda Dni Brwinowa – zespół Perfect. Z pewnością usłyszymy hity, przy których dorastali nieco starsi mieszkańcy, jak i najnowsze, bo Perfect jest wciąż bardzo aktywnie działającym zespołem, który od 42 lat nas bawi i zaskakuje.

Tego dnia przy ul. Piłsudskiego odbędą się również zawody Strong Man organizowane od wielu lat przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” z Brwinowa. Będzie to również okazja spotkać się z takimi gwiazdami, jak Sławomir Toczek i Jarosław Dymek.

Co dwa lata podczas Dni Brwinowa prezentowane jest efektowne widowisko, jakim jest inscenizacja bitwy pod Brwinowem. To jest właśnie ten rok, kiedy obejrzymy rekonstrukcję ponownie. O godzinie 15.00 na placu przy ul. Piłsudskiego rekonstruktorzy stoczą bój, który w tym roku wzbogacony będzie atakiem samolotu Messerschmitt. Widowisko zostało dofinansowane przez samorząd województwa mazowieckiego.

W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie.