70 lat razem

41

Wspaniały jubileusz państwa Heleny i Stefana Praszczałków. Mieszkańcy Granicy są małżeństwem od 70 lat!

Miłość to najpiękniejsze uczucie. Łączy ludzi, którzy postanawiają iść razem przez życie i być ze sobą w dobrych, pięknych, ale także i trudnych chwilach. Świętujemy rocznice ślubu, począwszy od tej pierwszej, ale szczególny wymiar mają złote gody, czyli 50. lat małżeństwa. Nie brakuje również par, które są razem zdecydowanie dłużej. 4 marca wyjątkowy jubileusz obchodzili Helena i Stefan Praszczałkowie, którzy świętowali 70. rocznicę małżeństwa, czyli tzw. kamienną.

Z tej okazji mieszkańcy Granicy zaprosili wójt Michałowic Małgorzatę Pachecką. Podczas spotkania nie brakowało życzeń i serdeczności. Państwo Praszczałkowie otrzymali pamiątkową tabliczkę z gratulacjami oraz dyplomy od władz gminy. Z tej okazji jubilaci otrzymali również kwiaty i tort.

W latach młodości Stefan Praszczałek mieszkał w gminie Michałowice, ale w poszukiwaniu pracy wyruszył do Jeleniej Góry. Tam poznał Helenę, która pochodziła z Makowa Podhalańskiego. Przez długi czas małżonkowie mieszkali w województwie dolnośląskim, jednak w 1980 roku wrócili do gminy Michałowice.

Nie pozostaje nic innego jak życzyć jubilatom szczęścia, zdrowia i kolejnych wspólnych lat!