Spacer przyrodniczy z okazji Dnia Dziecka

0
148
Reklama

Dzień Dziecka musi być wyjątkowy. Najlepiej, aby był spędzony radośnie i w gronie najbliższych. Dlatego też Powiat Pruszkowski, we współpracy z Arturem Sawickim – leśnikiem i miłośnikiem przyrody organizuje SPACER PRZYRODNICZY. Będzie to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Spędźmy razem rodzinne przedpołudnie, poznając szereg ciekawostek ze świata zwierząt!

Spacer odbędzie się w niedzielę 30 maja br. o godzinie 9:00. Wyruszymy spod „Domu pod Bocianem”, mieszczącego się przy ul. Kraszewskiego 18 w Pruszkowie. UWAGA! Rejestracja uczestników rozpocznie się kwadrans przed rozpoczęciem spaceru. Prosimy o wcześniejsze przybycie. Każdy chętny do udziału w spacerze będzie zobowiązany dokonać rejestracji i wypełnić stosowne oświadczenie. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgodnie z zaleceniem Głównego Inspektora Sanitarnego warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest przestrzeganie obecnie obowiązujących zasad reżimu sanitarnego. Udział w spacerze jest bezpłatny. Dla najmłodszych i ciekawych świata odkrywców czekać będzie kolorowy upominek.

Spacer poprowadzi Artur Sawicki – leśnik z wykształcenia, miłośnik przyrody, pasjonat popularyzacji wiedzy przyrodniczej i leśnej. Przez pewien czas był redaktorem naczelnym dwutygodnika „Las Polski”. Obecnie pracuje w Instytucie Badawczym Leśnictwa. Jest autorem broszur wydanych przez Powiat Pruszkowski pt. „Owady i pająki Powiatu Pruszkowskiego” oraz „Płazy i gady Powiatu Pruszkowskiego”. Napisał również książkę pt. „Artur Sawicki opowiada o owadach i pająkach” wydaną przez Oficynę Wydawniczą MULTICO. Zakochany w Bieszczadach, od ponad 25 lat bada chrząszcze z rodziny kózkowatych w Paśmie Otrytu. Drugą jego pasją jest fotografia przyrodnicza.

Czytaj także: Na koncert i do restauracji – znikają kolejne obostrzenia

Artur Sawicki zaprosi uczestników spaceru do pasjonującego świata małych mieszkańców pruszkowskiego Parku Potulickich i opowie o ich ciekawym życiu. Dowiecie się m.in.:

  • Jak odróżnić płazy od gadów?
  • Czy padalec jest wężem czy beznogą jaszczurką?
  • Czy odrzucony przez jaszczurkę ogon odrośnie?
  • Czy jad żmii jest śmiertelny dla człowieka?

Do zobaczenia!

Reklama

Wydarzeniem towarzyszącym spacerowi przyrodniczemu z okazji Dnia Dziecka będzie prelekcja „Płazy i gady Powiatu Pruszkowskiego”, na którą zaprasza Zarząd Powiatu Pruszkowskiego. Wydarzenie odbędzie się w formie zdalnej na platformie ZOOM* w poniedziałek, 31 maja br. o godz. 18:00. 

Podczas spotkania prelegent Artur Sawicki zdradzi Państwu tajemnice naszych płazów i gadów oraz opowie m.in.:

  • Czy wszystkie krajowe gatunki płazów i gadów występują na Mazowszu, a jeśli nie – to dlaczego?
  • Jak rozróżnić płazy od gadów, żaby od ropuch i zaskrońca od żmii?
  • Czy płazy i gady zapadają w sen zimowy?
  • Czy jad żmii zygzakowatej naprawdę jest śmiertelny dla człowieka?

Zapraszamy!

*
link do spotkania: https://zoom.us/j/94315356345?pwd=aFBmcWtMMnhDbklvY3Bkb0JXVm9YQT09
login: 943 1535 6345
hasło: 714867

 

 

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj