Śmiertelny wypadek w Budach Grzybku

0
202
Reklama

W sobotę po południu doszło do tragicznego wypadku w Budach Grzybku. Dwie osoby zginęły na miejscu.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Maz., do tragedii doszło w sobotę krótko po godz. 16.00 na ul. Chełmońskiego. Z nieznanych przyczyn samochód marki Volkswagen wypadł z drogi na łuku i uderzył w przydrożny słup. Autem podróżowało trzech mężczyzn. W akcji ratunkowej brało udział kilka zastępów straży pożarnej, pogotowie, na miejsce wezwano także śmigłowiec LPR. 27-letni kierowca i 32-letni pasażer ponieśli śmierć na miejscu, drugiego z pasażerów w stanie ciężkim przetransportowano do szpitala.

Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności wypadku. Policja nie ujawnia na razie szczegółów, wszystko wskazuje jednak, że do zdarzenia mogły przyczynić się nadmierna prędkość i zły stan nawierzchni. – 27-letni kierujący volkswagenem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, zjechał z jezdni i uderzył w słup energetyczny – informuje w rozmowie z PAP kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Okres wakacyjny to czas, kiedy powinniśmy zachować szczególną ostrożność za kierownicą. Lato jest bowiem okresem wzmożonego ruchu na drogach. Statystyki są zaś nieubłagane: rokrocznie w ciągu letnich miesięcy na drogach dochodzi do setek wypadków śmiertelnych. Tylko w pierwszy weekend tegorocznych wakacji na polskich drogach doszło do 224 wypadków, w których zginęło 12 osób, a 266 zostało rannych.

Podobnie jak w latach ubiegłych, policja przygotowała interaktywną mapę, na której oznaczane są wypadki ze skutkiem śmiertelnym. W zeszłym roku w okresie wakacji na polskich drogach doszło do 5387 wypadków. W ich wyniku śmierć poniosły 482 osoby, a 6242 zostały ranne. Jeszcze gorzej prezentują się statystyki za 2019, gdzie liczba zabitych wyniosła aż 582.

Reklama

Policja apeluje, abyśmy wsiadając za kierownicę zachowywali szczególną ostrożność. Przede wszystkim należy bezwzględnie stosować się do przepisów drogowych, ze szczególnym uwzględnieniem dozwolonej prędkości. W czasie długich podróży róbmy sobie regularne przerwy. Przed wyruszeniem w drogę sprawdźmy stan techniczny pojazdu – ogumienie, poziom płynów, hamulce. Podczas jazdy nie korzystajmy z telefonów komórkowych ani innych gadżetów, które mogą rozproszyć naszą uwagę. Jeśli podróżujemy z dziećmi, bezwzględnie pamiętajmy o fotelikach. Pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających.

Czytaj więcej: Będzie szerzej – GDDKiA planuje rozbudowę A2

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj