Śluby plenerowe w parku

0
507
Reklama

Władze Pruszkowa planują budowę miejsca na udzielanie ślubów plenerowych w Parku Potulickich. Modernizacja czeka również Park Kościuszki.

W 91. wydaniu Przeglądu Regionalnego informowaliśmy o planowanych zmianach w pruszkowskich parkach. Obecnie prowadzone są prace nad projektami zagospodarowania terenów. Park Potulickich i Park Kościuszki są miejscami chętnie odwiedzanymi przez mieszkańców, którzy wybierają się na spacer. Na wspomnianych terenach zielonych można skorzystać z szeregu atrakcji.

Coraz popularniejsze stają się śluby plenerowe. Młoda para szuka miejsca, w którym będzie mogła powiedzieć sobie „tak”. Taki teren ma powstać w ramach modernizacji Parku Potulickich. – Park Potulickich znajduje się na pierwszym etapie projektowania, który zakłada zagospodarowania części Parku Potulickich w Pruszkowie (od pałacu do stawu). Planowana jest budowa miejsca na udzielanie ślubów plenerowych na tyłach pałacyku, odtworzenie starych alejek oraz modernizacja istniejących. Koncepcja Potulika zakłada też pielęgnację istniejącej zieleni, wykonania nowych nasadzeń, montaż oświetlenia, nowych ławek i koszy na śmieci. Pragnę, aby park, który został uznany za zabytek i wpisany do rejestru zabytków, zachował swój wyjątkowy charakter, podkreślając niezwykłość ukształtowania terenu oraz naturalny układ wodny – tłumaczy nam prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

W Parku Kościuszki również szykują się ciekawe zmiany. Z pewnością zadowoleni będą z nich najmłodsi mieszkańcy miasta. – Jeśli chodzi o projekt zagospodarowania Parku Kościuszki w Pruszkowie w obrębie 21, zakłada on budowę alejek parkowych, oświetlenia oraz montaż elementów małej architektury. Dodatkowo planowana jest budowa placów zabaw, które mają zastąpić istniejące już place zabaw dla dzieci, a także modernizacja boiska, montaż urządzeń siłowni plenerowej, stolików piknikowych oraz urządzeń sprawnościowych dla dzieci – wylicza Paweł Makuch.

Prezydent liczy, że po zmianach tereny będą cieszyły się popularnością. – Jednocześnie chciałbym by nasze parki stanowiły swoiste zaproszenie nie tylko dla pruszkowian, ale też i dla mieszkańców sąsiednich gmin – wyraża nadzieję prezydent Pruszkowa.

Reklama

Warto również wspomnieć, że mieszkańcy mogą już podziwiać park sensoryczny przy ul. Wapiennej. śluby

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj