Skrzyżowanie Teligi i 3 Maja już zamknięte

0
351
Reklama

Wykonawca wznowił roboty przy budowie ronda u zbiegu ulic 3 Maja i Teligi w Grodzisku. Na czas prac wytyczono objazdy, pojawiły się również zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Przebudowa skrzyżowania była planowana już od kilku lat, na drodze inwestycji stanął jednak remont linii kolejowej. Ograniczenia w ruchu pociągów sprawiły wówczas, że część osób na co dzień podróżujących transportem publicznym przesiadła się do samochodów. To z kolei spowodowało zwiększenie natężenia ruchu, przez co władze Grodziska obawiały się, że zamknięcie ruchliwego skrzyżowania wywoła paraliż miasta. Remont na kolei dobiegł końca, jednak inwestycja u zbiegu 3 Maja i Teligi wciąż nie mogła ruszyć. Tym razem na przeszkodzie stanęły sprawy formalne. Okazało się bowiem, że wygasło pozwolenie na budowę. Proces ubiegania się o nowe pozwolenie trwał kilka miesięcy, wreszcie pod koniec ubiegłego roku udało się pozyskać niezbędną dokumentację. W kwietniu grodziski magistrat ogłosił przetarg na realizację zadania. Do postępowania zgłosiły się 4 firmy, ostatecznie wybrano ofertę firmy Mabau, opiewającą na 1,2 mln zł. Część prac udało się wykonać jeszcze wiosną.

30 września wykonawca wrócił na plac budowy i rozpoczął główną część zadania, czyli roboty w obrębie jezdni. W związku z tym skrzyżowanie zostało zamknięte na ok. 4 tygodnie. Na ten czas wytyczono objazd ulicami Okulickiego, Królewską i Staszica. Inaczej kursują również autobusy linii 27 i 28, które nie zatrzymują się na przystankach 3 Maja/Teligi i 3 Maja/Deotymy w kierunku do Milanówka. Zamiast tego zatrzymują się na przystankach Królewska oraz Królewska/Teligi. Linie 7 i 29 zatrzymują się na wszystkich przystankach, a ich trasa przebiega bez większych zmian.

Docelowo wykonawca ma wybudować pasy ruchu o szerokości 5,5 m, przebudować istniejące zjazdy i chodniki oraz wybudować wyspy dla pieszych. Ponadto inwestycja zakłada przebudowę sieci wodociągowej i elektrycznej oraz stworzenie kanalizacji deszczowej. Jeśli nie zajdą nieprzewidziane okoliczności, finał prac powinien nastąpić w grudniu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj