Skrzyżowanie nieprzejezdne

0
86

Kierowców czekają poważne utrudnienia. W związku z budową ronda w Młochowie, wykonawca zamknie skrzyżowanie dwóch dróg powiatowych na dwa tygodnie.

Prace przy budowie nowego ronda u zbiegu dróg nr 3101W i 3103W (ul. Platanowa i ul. ks. Markiewicza) powoli dobiegają końca. Do wykonania pozostały wloty północny i południowy, których ukończenie wymaga zamknięcia dróg dla ruchu. Wykonawca zapowiada, że od 9 do 23 kwietnia skrzyżowanie będzie nieprzejezdne.

Wlot południowy drogi 3103W zostanie całkowicie zamknięty. Jezdnia od strony wlotu północnego zostanie zwężona do jednego pasa, a ruch na tym odcinku będzie się odbywał wahadłowo. Trasa objazdu zamkniętego skrzyżowania będzie przebiegać drogą powiatową nr 3101W na wschód do miejscowości Parole, drogą powiatową nr 3101W w kierunku południowym do Garbatki, a dalej drogą powiatową nr 2849W w kierunku zachodnim do Krakowian.

Czytaj także: Rusza Narodowy Spis Powszechny

Utrudnienia czekają także pasażerów komunikacji publicznej. Na okres najbliższych dwóch tygodni zmieni się trasa autobusu linii 733. Przystanki Leśniczówka, Krakowiany, Wola Krakowiańska, Garbatka, Szeroka i Parole będą zawieszone.

Przypomnijmy: prace przy budowie nowego ronda ruszyły pod koniec lutego. W ramach inwestycji, oprócz samej budowy ronda, wykonawca ma również za zadanie poprowadzić odwodnienie drogi oraz wykonać remont nawierzchni jezdni i chodnika biegnącego do ronda przy al. Kasztanowej. – Przebudowa tego skrzyżowania jest niezwykle potrzebna z uwagi na wysokie natężenie ruchu oraz ograniczoną widoczność. Będzie ona polegała na budowie ronda, co znacznie zwiększy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego – mówił w lutym starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza.

Zgodnie z deklaracjami nowym rondem powinniśmy pojechać 23 kwietnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj