Skład Bogorii na nowy sezon

0
379
Reklama

Marek Badowski, Pavel Sirucek i Panagiotis Gionis będą walczyć o punkty dla Bogorii Grodzisk Mazowiecki w nadchodzącym sezonie LOTTO Superligi. W zespole znalazło się również trzech młodych graczy.

Badowski, Sirucek i Gionis to kręgosłup grodziskiego zespołu. Gracze wyrobili sobie renomę w Superlidze i należą do jej czołowych zawodników. Wspomniani tenisiści mieli znaczący udział w mistrzostwie Polski, które Bogoria wywalczyła w 2019 roku. Ostatni sezon zespół zakończył na drugiej pozycji. Do rozgrywek Superligi zostali zgłoszeni także Masaki Yoshida i Kai Konishi. Udział Japończyków w rozgrywkach jest ściśle związany z rozwojem epidemii koronawirusa.

W pierwszej drużynie Bogorii znalazło się również miejsce dla trzech młodych zawodników. Są to Michał Gawlas, Patryk Pyśk i Miłosz Redzimski. Z pewnością na największą liczbę szans może liczyć ten ostatni. Niespełna 14-letni zawodnik z roku na rok robi ogromne postępy i jak równy z równym walczy ze starszymi zawodnikami. Warto przypomnieć, że w LOTTO Superlidze zadebiutował mając zaledwie 12 lat. Ostatnio Redzimski miał okazję wziąć udział w obozie reprezentacji seniorów. Po raz kolejny pokazał duże możliwości, zajmując w jednym z turniejów kontrolnych 5. miejsce. Z kolei podczas zgrupowania kadry juniorów formą imponował Patryk Pyśk.

Start sezonu LOTTO Superligi zaplanowano na 14 września. W 1. kolejce Bogoria podejmie Palmiarnię Zielona Góra.

Na początek Gdańsk

Zbliżający się sezon będzie debiutanckim dla Bogorii w I lidze kobiet. Pierwsze spotkanie grodziski zespół rozegra 11 września, kiedy to zmierzy się na wyjeździe z MRKS Gdańsk. We własnej hali zawodniczki Bogorii zaprezentują się 3 października w meczu z UKS „Chrobry” Międzyzdroje.

Reklama

Czytaj również: Rozpoczął się czwarty turniej Pingla Cup

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj