Skarby Milanówka

0
399

W sobotę w Starym Kinie w Milanówku odbył się pierwszy koncert „Skarby Milanówka”, inaugurujący cykl spotkań.

Dwoje animatorów kultury z Milanówka – Iwona Dornarowicz, pedagog i reżyser teatralny, oraz Dariusz Biernacki, śpiewak operowy i również pedagog – postanowili zorganizować raz w roku spotkania publiczności z utalentowaną młodzieżą – „Skarbami Milanówka”.

Koncert rozpoczęli podopieczni Dariusza Biernackiego – Patrycja Pruszyńska zaśpiewała piosenkę „Kaktus” z serialu „Druga szansa”, w oryginale śpiewaną przez Bovską, zaś Karina Fedorec zaprezentowała się w utworze „Hallelujah” Leonarda Cohena.

W drugiej połowie obejrzeliśmy „Opowieści Podręcznej”, sztukę na motywach głośnej powieści Margaret Atwood. Jest to wstrząsający utwór o piekle kobiet, przedstawiający społeczeństwo Republiki Gilead, w której obowiązuje prawo dopuszczające zmuszanie płodnych kobiet do rodzenia dzieci wysoko postawionym mężczyznom – tak zwane Podręczne, które zostały sprowadzone do roli biologicznych inkubatorów.

Trudny temat, zwłaszcza do inscenizacji scenicznej, ale młode aktorki zagrały to naprawdę dobrze.

Na zakończenie wysłuchaliśmy jeszcze trojga wokalistów, podopiecznych Dariusza Biernackiego. Wystąpili Łukasz Bladoszewski, Marta Bladoszewska i Patrycja Pruszyńska.