Strona główna Sport Siatkówka nabiera rozpędu

Siatkówka nabiera rozpędu

0
Fot. Aleksandra Kabała/MUKS Tie-break Piastów

Po udanym sezonie, MUKS Tie-break Piastów zaczyna myśleć o kolejnych rozgrywkach. Dobry wynik zespołu wpłynął na zwiększenie zainteresowania siatkówką w mieście. Cel na kolejny sezon jest znany, a zawodnicy głodni gry.

W minionym sezonie MUKS debiutował w IV lidze siatkówki mężczyzn i zaprezentował się bardzo dobrze. Osiem wygranych spotkań (na dwanaście meczy – red.) pozwoliło na zajęcie 3. miejsca w tabeli. W play-off ekipa z Piastowa odpadła po rywalizacji z KS GROM Przytyk. Zespół zebrał cenne doświadczenie, które z pewnością będzie procentowało. O drużynie i jej planach opowiada nam prezes MUKS Tie-break Piotr Kowalik.

  1. miejsce w minionym sezonie w IV lidze to wynik z kategorii wymarzonych? Czy jednak w trakcie apetyt rósł i trochę niedosytu pozostało?

Zacznijmy od tego, że to był nasz pierwszy sezon w rozgrywkach. Weszliśmy do IV Ligi jako drużyna zupełnie nowa. W sporcie drużyny nie buduje się z dnia na dzień. Zakładaliśmy, że naszym celem będzie awans do fazy play-off i ten plan minimum wykonaliśmy. Cały czas utrzymywaliśmy się w czołówce tabeli, więc nie możemy powiedzieć, że zaliczamy sezon do nieudanych. Oczywiście, apetyt rósł w miarę jedzenia, nadzieja na wyższe miejsce była, ale musimy też znać swoje miejsce. W tym sezonie nam się nie udało, trudno, zapracujemy sto razy mocniej w kolejnym.

W jaki sposób działa klub? Jak często trenujecie?

W 2015 roku zaczynaliśmy od prowadzenia treningów dla dzieci i młodzieży i przez trzy lata skupialiśmy się jedynie na tym. W 2018 roku poszerzyliśmy horyzonty i powstała męska drużyna seniorska. Zarówno dzieciaki, jak i nasi seniorzy spotykają się dwa razy w tygodniu i trenują po półtorej godziny.

Kiedy rozpoczynacie przygotowania do sezonu?

Przygotowania chcemy rozpocząć w ostatnim tygodniu sierpnia. Na pewno poinformujemy o rekrutacji na naszej stronie oraz na Facebooku.

Jaki zakładacie sobie cel na kolejny sezon? Kiedy dokładnie startują rozgrywki?

Tak samo jak w ubiegłym sezonie naszym minimum jest awans do play-off. Każde zakończenie powyżej przewidywanego będzie dla nas sukcesem.

Jak wygląda prowadzenie klubu na IV poziomie rozgrywkowym? Jakie wymagania musicie spełniać?

Od strony formalnej musimy zgłosić drużynę do rozgrywek w Mazowieckim Warszawskim Związku Piłki Siatkowej. Później wnieść opłatę startową, zgłosić zawodników i opłacić licencje oraz spełnić szereg wymogów organizacyjnych podczas rozgrywek, zgodnych z tymi zawartymi w regulaminie MWZPS.

Czy bez problemu skompletujecie kadrę na kolejny sezon?

Zainteresowanie drużyną jest duże. Nigdy wcześniej w Piastowie nie było takiej możliwości, więc chętnych zawodników z miasta i okolic jest sporo. Będziemy bazować na drużynie, która powstała i ukształtowała się w poprzednim sezonie, ale nie będziemy również unikać transferów.

Siatkówka w Piastowie nabiera rozpędu?

Siatkówka w Piastowie zdecydowanie nabiera rozpędu. Pierwszym i najprostszym dowodem są organizowane przez nas turnieje, chociażby ten, który odbył się przy okazji Dni Piastowa. Ponad 30 par, 16 wyjątkowych spotkań i wiele, wiele emocji. Pokazaliśmy alternatywę dla piłki nożnej, która cieszy się w naszym mieście dużym zainteresowaniem, a mieszkańcy tę alternatywę przyjęli z otwartymi ramionami.

Exit mobile version