Sezon przesunięty

0
333
Reklama

Sezon Pruszkowskiego Roweru Miejskiego miał rozpocząć się 16 kwietnia, jednak w związku z epidemią koronawirusa termin został przesunięty na 1 maja.

Praktycznie wszystko jest gotowe, aby program został uruchomiony. W lutym pruszkowski magistrat zajął się kwestią wyłonienia dostawcy i zarządcy systemu roweru miejskiego. Na początku marca dokonano wyboru firmy, która zajmie się realizacją usług. Koszt Pruszkowskiego Roweru Miejskiego to blisko 590 tys. zł.

Obecne obostrzenia nie sprzyjają jednak aktywności i wszelkie plany należało przesunąć. Pierwotnie władze miasta zakładały, że sezon rowerowy wystartuje 16 kwietnia. Prezydent Paweł Makuch podpisał aneks do umowy z firmą obsługującą system. – Na mocy aneksu, początek sezonu został przesunięty na 1 maja 2020 roku. Mamy nadzieję, że będzie to ostateczny termin i 1 maja będziemy mieli możliwość rozpocząć sezon rowerowy – informuje pruszkowski urząd.

W okresie wiosenno-letnim rower to idealny środek transportu. Wiele osób rezygnuje z jazdy samochodem i przesiada się na jednoślady. W ten sposób dbamy o zdrowie, a także o środowisko ograniczając emisję spalin. Pruszkowski Rower Miejski rozwija się z roku na rok. W tym sezonie mieszkańcom zostanie udostępnionych 13 stacji oraz 106 rowerów. Na mapie PRM pojawią się dwie nowe lokalizacje: w Parku Sokołowa (rejon Alei Niepodległości oraz ul. Chopina) oraz przy ul. Mickiewicza. Pozostałe stacje znajdą się: przy WKD Pruszków, na osiedlu Staszica, w Parku Mazowsze, na skrzyżowaniu ulic Promyka i Robotniczej, obok Centrum Kultury i Sportu, w rejonie ul. Zdzisława, przy ul. Spacerowej, w pobliżu PKP (ul. Kościuszki oraz parking przy ul. Waryńskiego), w Parku Żwirowisko, przy ul. Gałczyńskiego.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj