reklama
Strona główna Aktualności Segregacja po nowemu

Segregacja po nowemu

0

Od 1 listopada w gminie Michałowice będzie obowiązywał system segregacji odpadów na pięć frakcji. Warto zapoznać się ze zmianami.

Wytwarzamy ogromne ilości odpadów i nie ma co ukrywać, że stanowi to problem dla naszej planety. Każdy z nas może jednak zrobić coś dobrego dla środowiska. Wystarczy segregować odpady. Niewielki wysiłek sprawia, że ograniczamy tony śmieci, dzięki czemu minimalizujemy zagrożenie dla zdrowia. Ponadto, segregacja pozwala na pozyskiwanie surowców wtórnych. Kolejna sprawa to zwiększanie odpowiedzialności za otoczenie oraz wdrażanie dobrych nawyków. Rzecz jasna, taki cel musi przyświecać wielu osobom. Możemy dawać przykład i zachęcać do tego typu aktywności dla dobra środowiska.

Segregacja bywa uciążliwa ze względu na liczbę worków. Od 1 listopada mieszkańcy gminy Michałowice będą porządkować odpady na pięć frakcji: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, odpady bio oraz zmieszane. Nowością jest worek niebieski, do którego należy wrzucać papier. Do żółtego – tworzywa sztuczne i metale, w brązowym powinny się znaleźć trawy, liście, odpadki warzywne i owocowe, fusy, zwiędłe rośliny czy skorupki. Bez zmian pozostaje worek zielony, do którego mieszkańcy nadal będą wrzucać szkło. Z kolei w pojemniku powinny znaleźć się pozostałe odpady m.in. ceramika, odpady higieniczne czy resztki mięsne. – Chrońmy środowisko i starajmy się jak najwięcej odzyskiwać z materiałów już raz wykorzystanych – apelują urzędnicy.

Warto przypomnieć, że worki i pojemniki należy wystawić przed posesję do godziny 6.00 w dniu odbioru. Raz w miesiącu odbierane są gabaryty. Wcześniej jednak należy zgłosić potrzebę odbioru odpadów gabarytowych do Urzędu Gminy: 22 350 91 11 bądź na adres e-mail: .

Dodatkowo na terenie gminy działa Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który mieści się przy ul. Granicznej 6 w Regułach. Funkcjonuje we wtorki (7.00-13.00), czwartki (13.00-19.00) oraz soboty (10.00-16.00). Mieszkańcy mogą zostawić w PSZOK: szkło, odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektroniczny, opady budowlane, popiół czy przeterminowane leki.

Exit mobile version