Sąsiedzki opłatek

0
164

Wigilijne spotkania dla mieszkańców są już w Grodzisku tradycją. Tegoroczne odbędzie się w sobotę w Mediatece.

Święta to czas tradycyjnie spędzany z rodziną. Są jednak pośród nas osoby, które z różnych przyczyn nie mają wokół siebie bliskich. Z myślą o nich, ale też i wszystkich mieszkańcach gminy, narodziły się wigilie dla samotnych. Spotkania cieszą się dużą popularnością – rokrocznie bierze w nich udział przeszło 100 mieszkańców. W czasie gminnej wigilii uczestnicy łamią się opłatkiem, spożywają świąteczny posiłek, a później wspólnie kolędują.

Wcześniej spotkania odbywały się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Żwirki i Wigury. W zeszłym roku zdecydowano się przenieść wigilię do Mediateki i tu odbędzie się również tegoroczne spotkanie. Organizatorzy zapowiadają, że wigilia będzie bogata w świąteczne tradycje. Szczególną atrakcją będzie z pewnością kolędowanie pod wodzą Dagmary Jaworskiej, wokalistki znanej z programów „Jaka to melodia” i „Śpiewajmy razem. All together now”. Dodatkowo czas umili koncert młodzieżowej orkiestry dętej pod batutą kapelmistrza Tomasza Kirszlinga.

Spotkanie wigilijne odbędzie się w sobotę 21 grudnia od godz. 10.00 w sali przy ul. 3 Maja 57. Organizatorami są Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, samorząd Grodziska Maz. i Centrum Kultury. Wstęp jest oczywiście bezpłatny i każdy, kto zechce spędzić ten czas w gronie bliższych i dalszych sąsiadów, będzie tu mile widziany.