Salon Poezji K40

0
533
Reklama

Spotkanie literackie w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie. 8 grudnia kolejny Salon Poezji K40, a w nim „Kwiaty polskie” Juliana Tuwima.

Spotkanie będzie znakomitą okazją, aby zagłębić się w poemat, nad którym autor pracował 13 lat. „Kwiaty polskie” uchodzą za dzieło życia Juliana Tuwima, a smaczku dodaje fakt, że utwór początkowo spotykał się z głosami krytyki. Poeta zaczął je pisać w 1940 r. na emigracji w Brazylii. Kolejnym miejscem twórczości były Stany Zjednoczone, w 1946 r. Tuwim wrócił do Polski i kontynuował prace na swoim dziełem. Tak naprawdę poemat nigdy nie został ukończony. Autor pracował nad nimi do śmierci.

Pierwszy tom „Kwiatów polskich” ukazał się w 1949 roku, ale był ocenzurowany. Należy wspomnieć, że w czasie II wojny światowej fragmenty utworu publikowano w londyńskich gazetach: „Wiadomościach Polskich, Politycznych i Literackich” oraz „Nowej Polsce”. Z czasem „Kwiaty polskie”, które uznaje się za poemat dygresyjny, zyskały posłuch i zostały docenione.

Z pewnością warto pochylić się nad dziełem Juliana Tuwima. Najbliższa okazja ku temu nadarzy się podczas najbliższego Salonu Poezji K40, który odbędzie się 8 grudnia o godz. 12.00 w sali audytoryjnej Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie. Fragmenty poematu przeczyta znana polska aktorka Anna Nehrebecka. O oprawę muzyczną zadbają Katarzyna Łochowska i Marcin Mazurek. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Reklama
Reklama