Ruszyły prace w parku Anielin

0
582
Reklama

Władze Pruszkowa zapowiadają, że plac zabaw w parku Anielin Wschodni przejdzie modernizację. Prace rozpoczęły się, dzieci czekają na nowe urządzenia zabawowe.

Pruszkowski samorząd wyda blisko milion złotych na remont placu zabaw. Stan terenu przeznaczonego dla dzieci w parku Anielin Wschodni wymagał zmian, urządzenia zabawowe były już wysłużone. Teraz najmłodsi zyskają funkcjonalny i nowoczesny plac zabaw. Co istotne, obiekt zostanie podzielony na dwie strefy: dla dzieci młodszych i starszych.

Pociechy spacerujące z rodzicami po parku Anielin Wschodni muszą uzbroić się w cierpliwość. Na efekty działań wykonawcy trzeba jeszcze poczekać, choć prace trwają i z każdym dniem jest coraz bliżej końca. Przede wszystkim miasto zaplanowało wymianę nawierzchni z płyt gumowych na poliuretanową. Najważniejsze dla dzieci będą nowe urządzenia zabawowe – po remoncie ma ich być 29. Wśród nich m.in. linarium, zestaw wielofunkcyjny ze zjeżdżalniami, kołowrotek czy też bujak-kwiatek. – Pojawią się tam również urządzenia integracyjne: huśtawka i karuzela – zapowiada prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Po zakończeniu remontu, dzieci będą mogły aktywnie spędzać czas na nowym placu zabaw. Z pewnością nie zabraknie im energii, aby wypróbować nowe zabawki.

Reklama
Reklama