Ruszył przetarg na targowisko w Milanówku

0
392

Milanowski magistrat ogłosił właśnie przetarg na rewitalizację miejskiego targowiska. Plac ma zyskać m.in. nową nawierzchnię, oświetlenie LED. Powstaną także zadaszone wiaty.

O planach przebudowy placu targowego Urząd Miasta poinformował już w maju ubiegłego roku. Wówczas udało się pozyskać milion złotych dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. To maksymalna kwota dotacji, jaką można było uzyskać z puli przeznaczonej na tworzenie, ulepszanie lub rozbudowę małej infrastruktury oraz inwestycje w energię odnawialną. – Dzięki dotacji targowisko zostanie wyposażone w zadaszone wiaty handlowe, nową nawierzchnię terenu, ogrodzenie, nasadzenia i elementy małej architektury. Zamontujemy także instalację fotowoltaiczną oraz oświetlenie w technologii lamp hybrydowych z oprawami LED co zapewni częściowe pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną – informowały wówczas władze miasta.

Milanówek, targowisko, dofinansowanie, przetarg, zaprojektuj i buduj, Piotr Remiszewski
fot. UM Milanówek

Niedawno magistrat wykonał kolejny krok w stronę rewitalizacji, ogłaszając przetarg na realizację zadania. Postępowanie przebiega w formule „zaprojektuj i buduj”. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie dokumentacji projektowej zawierającej również wszelkie niezbędne pozwolenia i kosztorysy, a następnie wykonanie zaplanowanych robót budowlanych. Zgodnie z założeniami, na placu targowym mają powstać trzy zadaszone wiaty handlowe wyposażone w instalację fotowoltaiczną. Panele słoneczne pozwolą na oświetlenie targowiska lampami hybrydowymi LED. Ponadto projekt zakłada wymianę nawierzchni placu. Miejsca handlowe, ciągi piesze i drogi wewnętrzne zostaną wyłożone kostką brukową. Dodatkowo teren ma zostać ogrodzony i odwodniony. Pojawią się również nasadzenia zieleni i elementy małej architektury, w tym ławki, tablice informacyjne oraz stojaki rowerowe.

Milanówek, targowisko, dofinansowanie, przetarg, zaprojektuj i buduj, Piotr Remiszewski
fot. UM Milanówek

Czytaj także: Formularz zastąpi lekarza?

Na czas przebudowy kupcy będą musieli przenieść się do innej lokalizacji. Ich niepokój budzi fakt, że dotychczas nie wskazano nowego punktu, w którym będzie mógł odbywać się handel. Burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski uspokaja, że te informacje zostaną podane już wkrótce. – Remont nie pozbawi nas możliwości robienia zakupów u ulubionych sprzedawców. Targowisko na czas realizowanych prac będzie dostępne w innej lokalizacji. Obecnie rozważane są dwie propozycje, jednak o szczegółach będę mógł poinformować po 24 marca – informuje włodarz.

Oferty w przetargu można składać do 30 marca, a inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2021 roku.

Milanówek, targowisko, dofinansowanie, przetarg, zaprojektuj i buduj, Piotr Remiszewski
fot. UM Milanówek

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj