Ruszają drogowe inwestycje w gminie Michałowice

0
255
Reklama

Gmina Michałowice przystępuje do remontów drogowych. Szykują się utrudnienia w ruchu.

Modernizacja dróg to jedno z najczęstszych działań samorządów. Gmina Michałowice rozpoczyna prace remontowe na kilku ulicach, dzięki którym zmieni się stan nawierzchni. Przybędzie również miejsc parkingowych. – Są to przebudowy ul. Bodycha w Opaczy-Kolonii, ul. Ryszarda w Komorowie, parkingu przy cmentarzu w Komorowie oraz budowa parkingu przy cmentarzu w Michałowicach – informują urzędnicy z Michałowic.

Przebudowa dróg

Ponad 1,3 miliona złotych będzie kosztowała modernizacja ul. Bodycha w Opaczy-Kolonii. Remont obejmie odcinek od ul. Spisaka do ul. Sosnowskiego, a w jego ramach powstaną nowe chodniki, zjazdy, skrzyżowania, a także kanalizacja deszczowa. Efekty mają być widoczne do końca sierpnia br.

Zmiany dotkną również ul. Ryszarda w Komorowie. Kierowcy zyskają nową nawierzchnię, pojawi się również odwodnienie (od ul. Waldemara do torowiska WKD) oraz zjazdy do posesji, plac do zawracania samochodów, zatoki do parkowania. Inwestycja obejmie również wykonanie kanalizacji deszczowej i zieleni. Całość zadania to koszt 1,2 miliona złotych, a zakończenie inwestycji przewidziano do 31 sierpnia br.

Czytaj także: Szkołę w Michałowicach czekają duże zmiany

Parkingi

Za 362 tysiące złotych gmina przebuduje parking w rejonie cmentarza w Komorowie Wsi przy ul. Turystycznej. W rejonie nekropolii powstanie nowy chodnik z przejściem dla pieszych. Przebudowa obejmie zjazdy, wyremontowane płyty ażurowe i wybudowane drogi manewrowe. Planowany termin realizacji to 31 maja.

Reklama

Nowy parking wraz z odwodnieniem zaplanowano przy cmentarzu przy Al. Topolowej w Michałowicach. Inwestycja ma być gotowa do końca czerwca, koszt – blisko 580 tysięcy złotych.

W związku z remontami kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj