Rusza przebudowa ul. Prostej w Raszynie

0
116
Reklama

Raszyński magistrat rozstrzygnął przetarg na przebudowę ulicy Prostej na odcinku od ul. Słowikowskiego do ul. Godebskiego. Droga powinna być gotowa do końca roku.

Brak chodnika i przypominająca asfaltowy patchwork nawierzchnia, do tego problemy z odwodnieniem – tak od lat prezentuje się obraz ulicy Prostej. Wkrótce jednak ma się to zmienić. Na początku sierpnia Urząd Gminy Raszyn ogłosił postępowanie na remont ul. Prostej. Chodzi tu o liczący ok. 270 m odcinek łączący ulice Godebskiego i Słowikowskiego. Planowo zostanie tu wymieniona nawierzchnia – asfalt zastąpi kostka betonowa. Co istotne, pojawi się również chodnik. Dodatkowo wykonawca będzie miał za zadanie wybudować kanalizację deszczową i przebudować sieć wodociągową (wraz z budową nowych przyłączy).

Gmina planowała wydać na tę inwestycję niecałe półtora miliona złotych. Wszystko wskazuje na to, że cel uda się zrealizować. Do przetargu przystąpił bowiem tylko jeden oferent – firma Rokom z Warszawy, a zawarta w ofercie cena wyniosła nieco ponad 1,47 mln zł.  W związku z tym prace powinny ruszyć już niebawem.

Termin zakończenia prac wyznaczono na 31 grudnia bieżącego roku.

Czytaj również: Mieszkańcy mogą korzystać ze skweru przy ul. Wierzbowej w Pruszkowie

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj