Rusza modernizacja strażnicy OSP w Kłudnie Starym

0
81

Burmistrz Grzegorz Benedykciński podpisał z wykonawcą umowę na modernizację strażnicy OSP w Kłudnie Starym.

Grodziski magistrat wykonał kolejny krok w stronę poprawy warunków grodziskich strażaków. Właśnie podpisano umowę na remont strażnicy w Kłudnie Starym. Nie obyło się bez przeszkód. Pierwszy przetarg na tę inwestycję ogłoszono jesienią ubiegłego roku. Magistrat planował wydać na modernizację strażnicy 400 tys. zł, tymczasem najtańsza ze złożonych w postępowaniu ofert opiewała na 418 zł. Najdroższa – aż 708 tys. zł. Władze gminy były gotowe dołożyć kwotę brakującą do najniższej oferty, na przeszkodzie stanęły jednak kwestie formalne. – Oferta firmy, która taką propozycję złożyła, zawierała jednak błędy formalne i musieliśmy unieważnić przetarg – informował wówczas włodarz Grzegorz Benedykciński. Nowe postępowanie przebiegło już bez kłopotów, jednak oferent, który poprzednio wycenił roboty na 418 tys. zł, teraz podniósł cenę do 449 tys. zł. Wciąż jednak była to najtańsza oferta, kolejne opiewały na kwoty od pół miliona złotych do nawet 800 tys. zł. Magistrat zdecydował się zatem dołożyć brakujące środki i podpisać umowę. Wykonawcą robót będzie Wig-Dar Dariusz Kozłowski.  Firma, której siedziba znajduje się w Szczęsnem, jest już dobrze znana w Grodzisku. Wig-Dar był bowiem wykonawcą kilku świetlic na terenie gminy, m.in. w Opypach, Mościskach, Czarnym Lesie czy Szczęsnem.

OSP Kłudno Stare, Wig-Dar, remont strażnicy, Grodzisk Mazowiecki
Burmistrz Grzegorz Benedykciński podpisał umowę z firmą Wig-Dar, z którą gmina współpracowała już kilkukrotnie/fot. UG Grodzisk Mazowieki

W ramach inwestycji wykonawca będzie miał za zadanie zmodernizować wnętrze strażnicy, odnowić elewację, wymienić instalacje wewnątrz budynku (kanalizacja, centralne ogrzewanie, wentylacja i instalacja wodociągowa), przebudować instalację gazową i wymienić część nawierzchni przed strażnicą.

Termin realizacji to 270 dni od chwili podpisania umowy. Planowo więc roboty powinny się zakończyć w październiku 2021 r.

Czytaj także: Chodnik odśnieża właściciel nieruchomości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj