Rusza budowa

0
491
Reklama

Władze Pruszkowa podpisały umowę na modernizację ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej wraz z przebudową skrzyżowania z Al. Wojska Polskiego. Kierowcy czekają na finał inwestycji.

Pruszkowski magistrat wykonał istotny krok w stronę rozbudowy ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Urzędnicy przeprowadzili postępowanie przetargowe i na szczęście chętnych na wykonanie zadania nie brakowało. Łącznie złożono pięć ofert, spośród których wyłoniono zwycięzcę. Prezydent Paweł Makuch i zastępca prezydenta Konrad Sipiera podpisali 6 czerwca umowę z wykonawcą prac. Jej wartość to ponad 5,4 mln zł.

W ramach zadania wybudowana zostanie ścieżka rowerowa po obu stronach jezdni o długości 612 m. Planowana jest przebudowa pasa jezdni oraz skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 719. Prace obejmą również przebudowę oświetlenia i wszystkich instalacji podziemnych oraz budowę kanalizacji deszczowej.

Wykonawca wszedł na teren budowy już dzień po podpisaniu umowy. Finał inwestycji przewidziano na 30 listopada br. Do tego czasu możemy oczekiwać zmian w organizacji ruchu w tym rejonie.

Reklama
Reklama