reklama
Strona główna Aktualności Akt. Michałowice Rozwój gminnej komunikacji

Rozwój gminnej komunikacji

0
Od 12 października mieszkańcy gminy Michałowice mogą korzystać z nowych autobusów – M1 i M3. W przyszłości samorząd planuje uruchomienie kolejnej linii.
Fot. Urząd Gminy Michałowice

Od 12 października mieszkańcy gminy Michałowice mogą korzystać z nowych autobusów – M1 i M3. W przyszłości samorząd planuje uruchomienie kolejnej linii.

Nowe połączenia pozwalają mieszkańcom gminy dotrzeć do Reguł, Ursusa, Janek czy Pruszkowa. Co warto podkreślić, komunikacja jest darmowa dla osób posiadających spersonalizowaną Kartę Mieszkańca. Bilet normalny jednorazowy w obrębie jednej linii kosztuje 3 zł (ulgowy 1 zł), miesięczny 80 zł (40 zł).

Linią M1 można dojechać z Sokołowa, Suchego Lasu i Pęcic do Urzędu Gminy, WKD Reguły oraz PKP Ursus. Z kolei autobus M3 funkcjonuje na trasie Reguły – Janki – Pruszków. Powstanie nowych linii jest dużym ułatwieniem dla wielu osób. – Do wszystkich mieszkańców gminy, którzy musieli organizować dojazd transportem indywidualnym. Szczególnie mieszkańców miejscowości oddalonych od WKD, gdzie nie funkcjonowały inne połączenia autobusowe. O połączenie do urzędu Gminy, WKD Reguły czy PKP Ursus wnioskowali mieszkańcy Sokołowa, Suchego Lasu czy Pęcic. O linię do Pruszkowa i Janek wnioskowali mieszkańcy gminy Michałowice, Pruszkowa i Raszyna. Po likwidacji linii L23 mieli znacznie utrudniony dojazd do miejsca pracy. Problem mieli też rodzice dzieci w wieku szkolnym, którzy musieli dowozić je do szkół we własnym zakresie – przedstawił nam Urząd Gminy Michałowice.

Samorząd zawarł umowę z przewoźnikiem do końca bieżącego roku, w planach jest utrzymanie linii w 2021 roku. Niewykluczone, że pojawi się nowe połączenie. – W przyszłości planowane jest uruchomienie linii M2 Granica – Komorów. Będzie to możliwe po wyznaczeniu optymalnej trasy i wykonaniu niezbędnej infrastruktury – przystanków wraz z ich oznakowaniem i w razie konieczności przebudowy progów spowalniających – informuje Urząd Gminy.

Gmina Michałowice stawia na rozwój transportu lokalnego, co wpisuje się w ciąg działań związanych z ochroną środowiska. – Bilet Michałowiczanina, nowe linie autobusowe oraz budowa nowych tras rowerowych są elementem realizowanej przez gminę polityki społecznej mającej na celu promowanie korzystania ze środków transportu zbiorowego dla odciążenia ruchu samochodów osobowych i ochrony środowiska naturalnego – wyjaśniają urzędnicy.

Czytaj również: Michałowice walczą ze smogiem

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version