Rozmowy trwają

0
511
Reklama

Mieszkańcy Pruszkowa czekają na decyzję w sprawie stałej linii autobusowej do Warszawy. Miasto nadal prowadzi rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego.

O stałej linii autobusowej z Pruszkowa do stolicy mówi się od dłuższego czasu. Pierwsze kroki w tym kierunku poczyniono pod koniec ubiegłego roku. Mieszkańcom ta idea przypadła do gustu. W trakcie remontu linii kolejowej 447 sprawdziła się linia zastępcza ZP, która dojeżdżała do Dworca Zachodniego. Wiadomo już, że raczej taka trasa nie wchodzi w grę.

Miasto i ZTM prowadzą rozmowy w sprawie uruchomienia linii, jednak strony nadal szukają płaszczyzny porozumienia. Wizje podmiotów są różne. – Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie przedstawił propozycję uruchomienia linii autobusowej do Warszawy. Trasa miałaby prowadzić na Okęcie przez obwodnicę. W najbliższym czasie odbędzie się kolejne spotkanie z przedstawicielami ZTM. Mamy świadomość, że ta propozycja nie spełnia oczekiwań naszych mieszkańców – przekazał nam Urząd Miasta Pruszkowa.

Jeśli udałoby się osiągnąć porozumienie, autobus mógłby pojawić się na trasie po wakacjach. Wszystko jednak zależy od postępów rozmów. – Chcemy przedstawić nasze stanowisko i negocjować przebieg trasy. Wiemy, że duża część mieszkańców oczekuje krańca linii przy Dworcu Zachodnim. Pracujemy cały czas nad szukaniem innych możliwości. W przypadku, gdy ZTM zechce przynajmniej częściowo zrealizować nasze postulaty, jest szansa na uruchomienie linii po wakacjach – poinformowali nas pruszkowscy urzędnicy.

Reklama
Reklama