Rozbudowa szpitala

0
242

Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Pruszkowie to jedna z kluczowych inwestycji powiatu pruszkowskiego. Prace na terenie budowy idą zgodnie z planem.

Na początku października 2019 roku władze powiatu podpisały z wykonawcą umowę na rozbudowę i modernizację szpitala na Wrzesinie. Wartość inwestycji to blisko 20 milionów złotych. Roboty ruszyły i po kilku miesiącach na terenie widać efekty prowadzonych prac. Wykonawca zapewnia, że wszystkie działania postępują zgodnie z harmonogramem.

Teren inwestycji odwiedzili przedstawiciele powiatu – starosta Krzysztof Rymuza oraz członek zarządu Grzegorz Kamiński. – Jestem pełen podziwu dla wykonawców! Wiem, że obecne czasy opanowane przez koronawirusa wcale nie pomagają w takich działaniach, a mimo to udaje nam się nieprzerwanie realizować tak istotną dla mieszkańców inwestycję – informuje starosta Krzysztof Rymuza.

Inwestycja obejmuje budowę pawilonu D, w którym znajdą się blok operacyjny, blok porodowy z salą cięć cesarskich, centralna sterylizatornia, zakład diagnostyki obrazowej oraz pracownie badań endoskopowych. Prace mają objąć również kwestie związane z wymianą węzła cieplnego. Nowa część szpitala zostanie również odpowiednio wyposażona. Termin realizacji inwestycji przewidziano na koniec 2021 roku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj