Rozbudowa świetlicy w Pęcicach Małych

0
139

Blisko 1,2 miliona złotych będzie kosztowała rozbudowa świetlicy w Pęcicach Małych. Gmina Michałowice podpisała umowę z wykonawcą zadania.

Świetlica wiejska to miejsce ważne dla mieszkańców, ponieważ mogą organizować wydarzenia o charakterze lokalnym i wdrażać w życie liczne inicjatywy kulturalne, społeczne. Jednym słowem – mają swoje miejsce. Nadszedł czas na rozbudowę świetlicy w Pęcicach Małych. 21 września wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka podpisała umowę z wykonawcą inwestycji. W wydarzeniu wziął udział sołtys Pęcic Małych Zdzisława Krupa.

Rozbudowa świetlicy będzie kosztowała blisko 1,2 mln zł. Wykonawca rozpoczął już działania. Prace obejmą rozbudowę istniejącego budynku o salę do ćwiczeń, kotłownię, kuchenkę oraz toalety. Wykonawca przeprowadzi również remont ogólnobudowlany, w tym roboty instalacyjne. Teren wokół świetlicy zostanie uporządkowany, zaś plac zabaw wzbogaci się o linarium.

Inwestycja związana z rozbudową świetlicy w Pęcicach Małych powinna zakończyć się do 18 grudnia br. Jednak na możliwość korzystania z budynku trzeba będzie poczekać. Termin uzyskania decyzji o użytkowaniu obiektu określono na 21 stycznia 2021 roku. – Pozostało trzymać kciuki i obserwować postęp prac – podkreśla wójt Małgorzata Pachecka.

Czytaj również: Rewitalizacja do konsultacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj