Rozbudowa liceum postępuje

0
278

Trwają prace związane z rozbudową Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Piastowie. Urzędnicy zapewniają, że inwestycja postępuje zgodnie z harmonogramem.

Nadrzędnym celem miasta jest stworzenie nowoczesnej placówki oświatowej. Droga do rozpoczęcia inwestycji nie była łatwa. Idea rozbudowy liceum istniała od dawna, jednak nie brakowało problemów do rozpoczęcia działań. Jedną z przeszkód stanowiły finanse, stąd decyzja o realizacji przedsięwzięcia w formule partnerstwa publiczo-prywatnego. Inwestycja zostanie wykonana i nie zachwieje to w znacznym stopniu miejską kasą ani nie wpłynie na inne plany samorządu. Podmiot prywatny zrealizuje inwestycję, a publiczny przez kolejne lata będzie ją spłacał w ratach.

Głównym przedmiotem zadania jest rozbudowa placówki, aby stworzyć młodzieży odpowiednie warunki. Ich gwarantem mają być nowa część liceum, część biblioteczna oraz remont obecnego obiektu. Ponadto, w ramach inwestycji przewidziano budowę hali sportowej. Prace ruszyły rok temu, a wartość całego zadania to ponad 80 mln zł. Efekty mają być widoczne w 2021 roku. Warto podkreślić, że inwestycja została podzielona na etapy. Obecnie wykonano ok. 70% pierwszego z nich. – W budynku hali sportowej trwają prace wykończeniowe i malarskie. Zakończone zostały prace związane z montażem opraw oświetleniowych, rozpoczęto montaż sufitów podwieszanych oraz podłogi sportowej. W budynku dydaktycznym zakończono prace dekarskie. Aktualnie trwają tam prace przy wykonywaniu instalacji sanitarnych i elektrycznych na wszystkich kondygnacjach. Równocześnie realizowane są prace przy wykonaniu sufitów podwieszanych, montażu stolarki i ślusarki wewnętrznej oraz montażu wykładzin. Trwają również prace malarskie oraz roboty związane z wykonaniem szklanej elewacji budynku. Na terenie wokół rozbudowywanego liceum rozpoczęto budowę parkingów dla samochodów osobowych oraz chodników dla pieszych – przedstawia Olga Sochacka z wydziału inwestycji piastowskiego urzędu.

Inwestycja nabrała tempa i uczniowie zobaczą jej efekty, gdy wrócą do szkoły. Przez czas ich nieobecności wiele się zmieniło na terenie placówki przy ul. 11 Listopada 2A. – Mając na uwadze podział inwestycji na dwa etapy, do zakończenia pierwszego pozostały do wykonania roboty związane z zagospodarowaniem terenu, tj. wykonanie miejsc parkingowych, wjazdu od strony ul. 11 Listopada oraz aranżacja zieleni wraz z małą architekturą. Roboty budowlane etapu drugiego inwestycji, związane z przebudową istniejącej części szkoły, zostały rozpoczęte. Prace te obejmują przede wszystkim rozbiórkę budynku kotłowni oraz częściową rozbiórkę elewacji na gmachu szkoły – wyjaśnia przedstawicielka magistratu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj