Rozbierz choinkę

0
155

Przed siedzibą straży miejskiej w Grodzisku Maz. stanęła choinka. Funkcjonariusze zachęcają przechodniów, by czym prędzej ją… rozebrali.

Drzewko, które stanęło przy ul. Kościuszki, jest elementem akcji „Weź Odblask na Drogę”. Jej celem jest zachęcanie pieszych do korzystania z elementów odblaskowych. Sama choinka zaś świeci przykładem – niemal dosłownie. Do dekoracji drzewka wykorzystano bowiem odblaski. Strażnicy zachęcają dzieci i dorosłych, by zdejmowali ozdoby i zabierali ze sobą. Jest jednak jeden warunek – odblask należy od razu zawiesić sobie na ubraniu, plecaku czy torbie w widocznym miejscu. Nie chowamy do kieszeni, nie bierzemy „dla kolegi”!

Strażnikom w ubieraniu choinki pomogły dzieci z przedszkola Osesek przy ul. Spółdzielczej.

Akcja „Weź Odblask na Drogę” jest częścią całorocznych działań promujących noszenie elementów odblaskowych. Aktualne przepisy nakładają obowiązek noszenia odblasków na pieszych poruszających się po zmroku poza terenem zabudowanym. Strażnicy i policjanci zachęcają jednak, by zapewniać sobie dobrą widoczność w każdych warunkach, również w mieście. – Po zmroku osoba nieposiadająca elementów odblaskowych jest widoczna z 20-30 metrów. Zastosowanie odblasków zwiększa ten dystans do 130-150 metrów, czyli aż pięciokrotnie. Taka odległość często wystarczy, aby kierowca zdążył zareagować – przypominają funkcjonariusze grodziskiej straży miejskiej. Warto więc wybrać się na ul. Kościuszki i poczęstować ozdobą, która może uratować nam życie.