Rowery wracają do miasta

0
391
Reklama

Ostatniego dnia lutego kończy się zimowy odpoczynek dla grodziskich rowerów. 1 marca wznawia swoją działalność Grodziski Rower Miejski.

Z możliwości wypożyczenia roweru może skorzystać każdy, kto zarejestruje się w systemie Grodziskiego Roweru Miejskiego. Rejestracji dokonać można na stronie www.rowery.grodzisk.pl lub za pośrednictwem aplikacji Nextbike na smartfonie. Trzeba pamiętać, że aby konto było aktywne, musi być zasilone kwotą minimum 10 zł. Do tej pory w systemie zarejestrowanych jest już ponad 5000 użytkowników.

Wypożyczenie jest bardzo proste, wystarczy na terminalu stacji wypożyczeń wpisać numer telefonu, kod PIN, numer wypożyczanego roweru i można jechać.

Koszt wypożyczenia jest bardzo przystępny – pierwsze 20 minut jest bezpłatne. Pierwsza, druga i trzecia godzina kosztują po złotówce, natomiast kolejne godziny po 5 złotych.

Reklama

W nadchodzącym sezonie, mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 92 rowery, w tym również rowery z zamontowanym fotelikiem do przewożenia dzieci. Rowery będzie można wypożyczyć na 12 stacjach, rozmieszczonych w różnych punktach miasta. Z grodziskich rowerów mogą również korzystać użytkownicy zarejestrowani w innych systemach Nextbike, np. warszawskim.

Grodziski Rower Miejski zanotował w ubiegłorocznym sezonie historyczny rekord wypożyczeń. Rozbudowa systemu oraz długie i wyjątkowo pogodne lato sprzyjające rodzinnym wycieczkom sprawiły, że mieszkańcy wypożyczyli rowery 25 000 razy.

Reklama